Впечатляваща атака носи успех на България - трикольорите откриха своя таран (видео)

Националният отбор на България стартира с победа новата година, след като надигра с 2:1 състава на Беларус в контрола, която се проведе пред обидно малко фенове на стадион "Васил Левски".

Трикольорите поведоха с 2:0 след попадения на Георги Миланов и Владимир Гаджев, а в края на проверката Павел Виданов си вкара автогол за крайното 2:1.

По-важното от този успех обаче бе впечатляващата игра в атака на футболистите на Любо Пенев, които създадоха куп голови положения пред противниковата врата. На другия полюс бе представянето на тима в отбрана, където Беларус създаде 3-4 ситуации за гол след изпълнение на статични положения.

Дебют с националната фланелка пък направи централният нападател на Авелино Андрей Гълъбинов, който се представи на високо ниво и даде сериозна заявка за титулярно място и в официалните двубои.

Срещата започна ударно за българите, които притиснаха своя съперник от първите минути. В 10-та минута трикольорите имаха отличен шанс да поведат в резултата. Георги Миланов центрира отлично към Гълъбинов, който стреля с глава от 5-6 метра, но топката мина покрай левия страничен стълб на Веремко.

Четири минути по-късно Ивелин Попов подаде към Веселин Минев, който от своя страна пусна към Гълъбинов. Центрилният нападател на Авелино напредна и стреля опасно с левия крак, но Веремко изби в корнер.

След неговото изпълнение Георги Миланов вкара от воле с левия крак, макар да бе с гръб към вратата на Беларус.

В 18-та минута Миланов можеше да реализира страхотен гол със задна ножица, но изстрелът му след подаване с глава на Славчев профуча над напречната греда.

В 20-та минута дебютантът Гълъбинов предприе поредна добра индивидуална атака. Той се пребори с бранител на гостите, финтира друг и след мощен шут с десния крак нацели напречната греда.

Две минути по-късно майсторско копване на Гълъбинов към Неделев изведе футболиста на Майнц очи в очи с Веремко. Крилото на трикольорите стреля добре от воле, но вратарят на гостите някак успя да спаси.

След половин час игра гостите се окопитиха, изнесоха играта в малко по-предни позиции и на свой ред създадоха не лоши положения за гол. След центриране от фаул Драгун стреля опасно с глава, но уцели тялото на изпречил се негов съотборник.

В 39-та минута беларусите като по чудо не изравниха. След центриране от фаул и меле в наказателното поле, Путсила се озова на метър пред голлинията и стреля, но Стоянов спаси.

Три минути по-късно българският страж се прояви с нова фамозна намеса. Драгун стреля от упор с глава след центриране от корнер, но Стоянов спаси.

След почивката отборът на Беларус опита да наложи превъзходство и в 51-та минута създаде първата си сериозна опасност пред българската врата за втората част. Резервата Сергей Кривец преодоля Виданов и стреля, Стоянов не се намеси добре, но Филипенко не бе точен при добавката.

България отговори подобаващо и в 66-та минута поведе с 2:0. Георги Миланов се пребори за една наглед безнадеждна топка на тъча, напредна по дясното крило и подаде към Ивелин Попов. От своя страна капитанът на трикольорите изведе отлично резервата Станислав Манолев, който центрира към Гаджев и футболистът на Левски след убийствен изстрел с глава не остави шансове на Веремко.

В 74-та минута страхотна триходова комбинация Манолев-Дяков-Рангелов завърши с извеждащ пас към нападателя на Люцерн, но той изпусна очи в очи с вратаря.

Секунди по-късно Попов центрира към Златински, който отправи страховит изстрел от воле, но топката премина покрай левия страничен стълб. Последва нова бърза многоходова комбинация, след която Рангелов изскочи на удобна стрелкова позиция, но изпрати топката в аут.

Тези пропуски бяха наказани в 86-та минута, когато Кривец шутира, а в опита си да парира неговия удар Виданов си отбеляза автогол.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 2:1

1:0 Георги Миланов 14
2:0 Владимир Гаджев 66
2:1 Виданов 86 авт.