Костова продължава напред в Кампиняс

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в бразилския град Кампиняс с награден фонд 25 хиляди долара. Костова победи Мария Жоао Кьолер с 4:6, 6:1, 7:6(3) в мач с общо 17 пробива, в който португалката направи цели 15 двойни грешки.

23-годишната българка загуби първия сет, но във втория даде само гейм на съперничката си. Тя взе ранен аванс от 2:0 и в решаващата трета част, а след това дръпна с два пробива при 5:2, но не успя да затвори мача, въпреки че на три пъти сервираше за крайната победа. Така се стигна до тайбрек, в който Костова поведе с 5:1 точки и този път не допусна обрат.

Костова си осигури 5 точки за световната ранглиста и 392 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне поставената под номер 3 Александра Панова (Русия).