Невероятна драма лиши Черноморец от победа срещу "смърфовете" (видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Черноморец направиха много здрав мач и завършиха 1:1 в последната среща от 25-ия кръг на "А" група. Лъчезар Балтанов изведе бургазлии напред в 15-ата минута, а Хамед Намуши изравни в 90-ата. Преди това вратарят на "акулите" Младен Живкович отчая съперниковите нападатели с намесите си. В 93-ата минута драмата можеше да стане пълна, но Балтанов пропусна от отлична позиция да вкара втори гол. Дебют за Локомотив направи Спас Делев, но и той не можа да помогне на тима си да вземе победата.

Точката позволи на футболистите на Александър Станков да изместят Левски от 4-ото място. Черноморец остава в зоната на изпадащите, като изостава на 6 точки от Славия и на 9 от Локомотив (София).

Началото на двубоя не предложи подобни силни емоции за зрителите на стадиона в Любимец, където "черно-белите" домакинстваха заради наказание. "Акулите" успяха да се възползват от първото си положение и излязоха напред в 15-ата минута. Милен Василев проби отляво и чукна към Балтанов, който с премерен удар по земя преодоля Йордан Господинов.

Символичните домакини отговориха пет минути по-късно, когато Аласан Н'Дайе бе изведен сам срещу Живкович, но отигра нескопосано и сръбският вратар спаси.

В 29-ата минута Василев направи отличен индивидуален пробив, но изпусна момента да подаде на намиращ се в по-добра позиция съотборник и отбраната на "смърфовете" се справи.

Към края на полувремето двата тима видимо вдигнаха оборотите и си размениха по няколко добри положения за гол. Серията започна с добро изпълнение на Тижани Белаид от фаул, но Живкович се намеси сигурно и изби. Последва отлично организирана атака на бургазлии, която завърши с шут на Готфред Бекое, но Асен Георгиев изчисти пред голлинията. В ответното нападение Здравко Лазаров стреля по земя, но стражът на бургазлии изби непосредствено пред краката на Делев. Минута по-късно сърбинът отчая и Мартин Камбуров, след като улови удара му.

След почивката Белаид първи имаше възможност да възстанови равенството, но стреля неточно в 54-ата минута. Малко след това отново пред тунизиеца се откри отличен шанс, но той пак стреля над вратата. В 67-ата минута Белаид настрои мерника си и успя да намери очертанията на вратата, но Живкович спаси.

Пловдивчани продължиха с мощния натиск и в дълги периоди от време всички 11 футболисти на Черноморец бяха притиснати в своята половина. В 76-ата минута Делев поиска дузпа след единоборство в наказателното поле, но съдията Георги Йорданов замълча. След това удар по диагонала на Камбуров бе отразен от Живкович, а секунди по-късно Делев прати кълбото над вратата.

Бургазлии създадоха първото си положение през втората част чак в 84-ата минута, но резервата Бранимир Костадинов не успя да реши всичко в срещата с втори гол, след като стреля встрани. След него неточен шут към вратата на Господинов отправи и Василев.

В 87-ата минута Живкович напълно отчая "смърфовете", след като отрази удар на Н'Дайе от два метра. В 90-ата минута обаче крепостта на "акулите" рухна. Дани Кики центрира от фаул, Намуши стреля с глава и този път вратарят на бургазлии бе безпомощен - 1:1.

В 93-ата минута Балтанов все пак можеше да донесе трите точки на тима си, след като бе изведен срещу вратаря на Локомотив, но стреля покрай дясната греда.