Естудиантес отстъпи първото място в Аржентина

Естудиантес завърши 0:0 с гостуващия Нюелс Олд Бойс в среща от петия кръг на футболното първенство на Аржентина и отстъпи първото си място в класирането. Начело с 12 точки излезе Колон (Санта Фе), който победи като гост Росарио Сентрал с 1:0 и записа четвърти пореден успех в шампионата. С гол на колумбийския национал Теофило Гутиерес в 21-а минута Ривър Плейт се наложи у дома над Сан Лоренсо с 1:0. За домакините това е втора победа от началото на сезона. Бока Хуниорс загуби от Велес Сарсфийлд с 0:1. Единственото попадение в мача реализира Маури Сарате в 29-а минута. Атлетико Рафаела отстъпи пред Атлетико Белграно с 1:2.