Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Валенсия с 11-а загуба в Примера, падна от предпоследния (видео)

Отборът на Валенсия, съперник на Лудогорец в Лига Европа, претърпя поражение с 0:1 от Райо Валекано в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион. Хоакин Ларивей вкара единствения гол в мадридския квартал Вайекас в 61-ата минута. Тимът на Хуан Антонио Пици завърши мача в намален състав след изговането на Антонио Бараган (76). Дебют за "лос че", и то като титуляр, направи опорният халф Кристиан Португес - Порту.

Първото положение беше пред Пако Алкасер след центриране отдясно на Антонио Бараган. Топката мина встрани. Роберто Трасорас прати кълбото прекалено високо в 12-ата минута. В 14-ата Алкасер удари греда, а при добавката Едуардо Варгас не можа да се възползва.

В 18-ата Хоакин Ларивей също нямаше късмет и разтресе гредата. В 26-ата шут на Ларивей мина много близо до целта. "Прилепите" започнаха силно полувремето, но постепенно домакините създаваха все повече проблеми на Диего Алвеш.

След почивката "пчеличките" на Пако Хемес тръгнаха по-смело напред. Диего Алвеш се справи с две положения преди да дойде 61-ата минута. Тогава Разван Рац центрира прецизно на втората греда, където непокритият Ларивей вкара с глава. В 71-ата минута гостите от "Местайя" поискаха дузпа за игра с ръка при доста спорно положение, съдията замълча.

В 76-ата тимът на Хуан Антонио Пици остана с десетима на терена след изговането на десния бек Бараган. Бранителят получи втори жълт картон за остро нарушение в краката на Яго Фалке. В 85-ата Жонас Гонсалвеш стреля с глава много близо до гредата. В 88-ата малко не стигна на Жонас Гонсалвеш. В самия край, 93-ата минута, Винисиус Араухо можеше да изравни, но шутира прекалено високо.

Валенсианци остават на девета позиция в Ла Лига. Преди първия си мач с Лудогорец имат тежко гостуване на Атлетик Билбао. Райо е на предпоследна позиция в таблицата.

Снимка: Getty Images/Guliver