Севиля прекърши кошмара на Барса (видео)

Отборът на Севиля надигра минимално с 1:0 Реал Сосиедад в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Баските загубиха седмица след силния си мач и победа срещу Барселона. Резервата Кевин Гамейро се разписа в 78-ата минута. Успехът качи южняците на седмото място, което дава право на участие в Европа.

През първата част и двата отбора показаха острота в атака, но не и прецизност. В осмата минута Клаудио Браво изби удар на Иван Ракитич. В 15-ата Антоан Гризман нямаше късмет да се разпише с глава. В следващата минута Карлос Бака и Хосе Антонио Рейес разиграха прекрасно, но шутът не беше точен.

В 21-ата Рейес нацели греда, като топката се отклони от съперник. В 28-ата самостоятелна акция на Бака приключи с изстрел извън рамките на вратата. В 44-ата Браво спаси изпълнение с глава на Рейес.

В 51-ата Горка Елустондо центрира и Гризман изкара топката в аут след удар с глава. В 62-ата гол на Бака справедливо не беше зачетен. В 69-ата Браво изби силен шут на Ракитич. В 70-ата дебют за "бяло-червените" направи 17-годишният нападател Карлос Фернандес. Унай Емери рискува и с включването на Кевин Гамейро за сметка на доста по-офанзивния Даниел Карисо.

В 78-ата именно Гамейро даде преднина на андалуския тим. Бака започна контрата, а Диого Фигейраш асистира на френския стрелец. Хагоба Арасате извади централен защитник и пусна нападател в търсене на гол, който обаче не падна.

"Чури урдин" са на пет точки пред Севиля на шестата позиция в испанското подреждане.

Снимка: Getty Images/Guliver