Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Наполи окончателно се сбогува с титлата след изненадващ хикс със слабак (видео)

Отборът на Наполи окончателно се сбогува с шансовете си да се бори за титлата този сезон, след като направи изненадващо равенство в гостуването си на борещия се за оцеляването си Ливорно. Срещата завърши 1:1 и това не бе от голяма полза за никой от двата тима. Така "небесносините" изостават на цели 14 точки от лидера Ювентус, който все още не е изиграл своя мач от кръга срещу Милан.

Наполи пръв успя да открие резултата в 32-ата минута, когато Горан Пандев бе съборен за дузпа, а Дрис Мертенс реализира от бялата точка за 0:1.

Домакините обаче успяха да възстановят равенството в 39-ата минута, когато след едно центриране в наказателното поле Ибрахима Мбайе отправи удар и след неумела намеса на вратаря Хосе Рейна топката се удари в гърба му и влезе във вратата за 1:1.

До края и двата тима имаха своите шансове да се преборят за победата, но не бяха достатъчно съсредоточени в завършващата фаза. Така срещата завърши без победител, като Наполи остава на 3-ата позиция с 52 точки, докато Ливорно се намира на 18-ото място с 21 точки.