Драма, тайбрек и "златен гейм" лишиха Мартин Стоев и Томис от финал в Европа (ГАЛЕРИЯ)

Воденият от Мартин Стоев волейболен шампион на Румъния Томис (Констанца) не успя да се класира за финала на втория по сила европейски клубен турнир - за Купата на CEV.

Момчетата на Стоев, сред които разпределителя Андрей Жеков, либерото Владислав Иванов и молдовеца с български паспорт и бивш играч на Марек Юнион Ивкони Дмитрий Бахов, отстъпиха драматично у дома на френския Пари Волей (Париж) с 2:3 (25:12, 20:25, 25:20, 23:25, 11:15) в мач-реванш от полуфиналите, игран тази вечер пред близо 2000 зрители в спортната зала в Констанца. Така след страхотния обрат и победа с 3:2 гейма за Томис като гост в първата среща се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него волейболистите на Пари Волей показаха по-голям характер и по-здрави нерви и го спечелиха с 15:12.

По този начин френският тим се класира за големия финал на турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между полския гранд СКРА (Белхатов) и руския Губерния (Нижни Новгород) на Пламен Константинов. Двата мача от финала за Купата на CEV ще бъдат на 26 март (сряда) и 29 март (неделя), като Пари Волей ще бъде гост в първата среща и домакин в реванша.

Андрей Жеков игра стабилно цял мач и завърши с 5 точки (4 блока), а либерото Владислав Иванов се отчете с 55% позитивно и 45% перфектно посрещане. Най-резултатни за Томис станаха Дмитрий Бахов (5 блока!!!, 1 ас, 50% ефективност в атака, 54% позитивно и 42% перфектно посрещане) и словашкият диагонал Мартин Немец (5 аса!!!, 1 ас и 54% ефективност в атака) с по 20 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха. За Пари Волей сръбският национал Марко Ивович реализира 21 точки (1 блок, 2 аса, 51% ефективност в атака, 37% позитивно и 30% перфектно посрещане), а диагоналът Мори Сидибе добави 18 точки (2 блока и 48% ефективност в атака) за победата.

ТОМИС (КОНСТАНЦА, РУМЪНИЯ) -ПАРИ ВОЛЕЙ (ПАРИЖ, ФРАНЦИЯ) 2:3 (25:12, 20:25, 25:20, 23:25, 11:15); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 12:15
ТОМИС: Серджу Станчу 5, АНДРЕЙ ЖЕКОВ 5, Андрей Спъну 12, ДМИТРИЙ БАХОВ 20, Исраел Родригес 18, Мартин Немец 20  - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Разван Танасеску, Жоао Карлош Масинатори, Драгош Павел)
Старши-треньор: МАРТИН СТОЕВ
ПАРИ ВОЛЕЙ: Гийермо Ернан 3, Мори Сидибе 18, Йерун Тромел 9, Денис Ван Дер Веен 5, Марко Ивович 21, Ардо Креек 8 - Маркус Щоервалд-либеро (Антоан Бризар, Уилям Да Коща, Филип Туитога 2)
Старши-треньор: Дориан Ружейрон.