Лион не успя да пречупи Монпелие

Лион не успя да се справи със защитата на Монпелие и се задоволи с 0:0 на собствен терен. След 15 минути активна игра, футболистите на Монпелие се наредиха в собствената си половина и до края на мача разчитаха изключително на защитата. Домакините опитаха всичко, за да стигнат до победата, но в крайна сметка срещата от 27-ия кръг завърши без голове.

Лион се придвижи една позиция по-нагоре, 6-о място с 42 точки. Гостите от Монпелие се установиха на 11-о място с 33 точки. За Монпелие, шампион на Франция от 2012-а година, това е 11-и пореден шампионатен мач без поражение или от 13-и декември миналата година.

Въпреки владеенето на топката и постоянните центрирания, за домакините по-чистите положения бяха след почивката. Клеман Грание на три пъти опита да вкара от фаул, а Лаказет, Бедимо и Гомис не успяха да завършат както трябва ситуациите, които им се откриха.

След почти 60 минути игра основно пред собствената си врата, гостите от Монпелие можеха и да стигнат до пълен комплект от точки в самия край. Удар на Стамбули беше избит от голлинията в 86-ата минута, а две по-късно Мбайе Нианг също не вкара.