Щутгарт продължава да лети към Втора Бундеслига (видео)

Най-слабият отбор през пролетния дял на Бундеслигата досега Щутгарт регистрира осма поредна загуба и стремително се е запътил към втория ешелон. Този път "швабите" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в последната среща от 23-ия кръг. Отборът водеше с 1:0 до 80-ата минута, но в оставащото време инкасира два гола и остава в долната част на класирането с равен брой точки с Хамбургер ШФ и Фрайбург и с три точки повече от последния Айнтрахт (Брауншвайг). Във Втора Бундеслига изпадат последните два тима в класирането, а 16-ият отива на бараж.

Мартин Харник вкара за Щутгарт след 31 минути игра, възползвайки се от добра скоростна акция. Това обаче беше едно от малкото добри неща, които гостите сътвориха.

През цялата втора част играчите на Айнтрахт натискаха. В 73-ата минута главният рефер Денис Айтекън отсъди дузпа за домакините, но след консултация с асистента си правилно промени решението си, тъй като Транкило Барнета беше извършил нарушение срещу Какау, а не обратното, както му се беше сторило на съдията.

"Червено-черните" все пак стигнаха до гола. В 80-ата минута Ян Розентал излезе сам срещу Свен Улрайх и търкулна топката между краката му.

В 89-ата минута дойде и кулминацията. Йоханес Флум ефектно проби по дясното крило и поднесе топката на капитана Александер Майер, който веднага я изстреля в мрежата за победното 2:1.

Очаква се поредната издънка да доведе до уволнението на треньора на Щутгарт Томас Шнайдер. След седмица предстоят ключови сблъсъци между последните четири отбора в таблицата. "Швабите" приемат Брауншвайг, а Франкфурт гостува в Хамбург.