Екшън в Плевен при подновяването на шампионата

4 гола, 2 червени и 5 жълти картона - това бе днешната среща в Плевен между местния Спартак и Локомотив (Мездра). Мачът от 16-ия кръг на Северозападната В група, който се превърна в истински екшън, завърши 2:2. За този краен резултат повече трябва да съжаляват домакините. Те пропуснаха да вземат добра преднина още в началото. До 20-ата минута с гола се разминаха Венци Миленов и на два пъти Альоша Илиев. Последният спечели дузпа в 23-ата минута, но Любомир Тодоров не успя да преодолее вратаря на гостите Христо Матев. В 35-ата минута Спартак остана с футболист по-малко. Пламен Илиев получи контузия и остана на терена. „Железничарите“ изкараха топката в тъч, а рефера Георги Давидов отиде да види състоянието на футболиста. Най-неочаквано играчът обиди съдията и той му вдигна червен картон.

Въпреки че останаха в намален състав плевенчани вдигнаха оборотите. В 47-ата минута численото съотношение на отборите бе изравнено. Виктор Стоянов спря с фаул откъсващия се Альоша Илиев и съдията му показа втори жълт и червен картон. Течеше 58-ата минута, когато Тихомир Тодоров напредна и шутира, стражът на Локо изпусна топката и връхлитащия Миленов даде аванс на Спартак – 1:0. Всичко изглеждаше решено в 71-ата минута когато Любомир Тодоров покачи на 2:0 след извеждащо подаване на Лъчезар Кънчев.

3 минути по-късно обаче Ивайло Цветков насочи технично топката в мрежата на плевенчани за 2:1. Десетина минути преди края играещия треньор Иван Редовски бе фаулиран в наказателното поле от Мариян Симеонов и Давидов посочи точката на дузпата. Иван Мишев изпълни безпроблемно за крайното 2:2. Равенството свали „железничарите“ от второто място, а спартаковци запазиха петата си позиция.

Плевенчани пропуснаха да направят подарък на своя старши треньор Бойко Цветков, който навърши 43 години.