Волфсбург попадна в Ада (видео)

Запътилият се към Шампионската лига Волфсбург претърпя кошмарна загуба с 2:6 при визитата си на Хофенхайм в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата и така пропусна шанса да измести Шалке 04 от четвъртата позиция. Двубоят се превърна в рецитал на ефективния футбол от страна на домакините, които още до почивката бяха вкарали четири гола. След изгонването на Кристиан Треш от състава на "вълците" те наниза още два в заключителните минути. Тимът на Дитер Хекинг беше в силна серия от три поредни победи над преки конкуренти за място в Европа и днес със сигурност се гласеше за нов успех. Реалността обаче се оказа друга.

Още в 4-ата минута Роберто Фирмино откри резултата с ефектно изпълнение от въздуха. Бас Дост обаче върна гола в 15-ата минута и създаде впечатление, че срещата ще е доста оспорвана. Домакините нокаутираха съперника с три попадения в рамките на шест минути в края на първото полувреме. Централният бранител Никлас Зюле направи 2:1 с глава в 37-ата минута, а след него Антони Модест реши всичко с две попадения в 39-ата и 43-ата минути. При изстрела за 4:1 имаше сериозни съмнения за засада, но съдиите замълчаха.

Волфсбург се опита да измие срама през втората част, но не успя. В 76-ата минута Иван Перишич намали на 2:4 на празна врата. Две минути по-късно "вълците" изпуснаха да реализират трети гол, с което щяха да върнат интригата.

Крилете им бяха окончателно отрязани в 82-ата минута, когато съдията Маркус Шмид вдигна пресилен червен картон на Треш за нарушение в наказателното поле. Салихович вкара дузпата за 5:2, а в 86-ата минута смяната Свен Шиплок довърши съперника с шестия гол.

Специално внимание заслужава Сеад Салихович от състава на Хофенхайм. Националът на Босна и Херцеговина вкара един от головете и асистира за два от другите. 29-годишният футболист изглежда инертен, не блести с кой знае каква техника, но пък притежава фамозен ляв крак, на който биха завидели дори звездите на Байерн (Мюнхен). Пасовете му за попаденията на Зюле и Шиплок бяха перфектни, а изпълнението му на наказателния удар беше неспасяемо. Точно Салихович спаси Хофе от изпадане през миналия сезон, след като в последните минути на последния кръг вкара две дузпи на Борусия (Дортмунд) за победата с 2:1 на "Сигнал Идуна Парк". От началото на сегашния шампионат той има 8 гола и 5 асистенции.

Хофенхайм вече е на 10 точки от изпадащите и едва ли ще трепери до самия край. По отбелязани голове отборът отстъпва само на Байерн и Борусия (Дортмунд), но пък е и с втората най-слаба защита в групата.

След седмица на Волфсбург предстои домакинство на лидера от Мюнхен. Големият минус за тима е, че днес Луис Густаво си изкара пореден жълт картон и ще бъде наказан.