Вдъхновен Лудогорец се подигра със слабак, резервите вкараха пет гола за 30 минути (видео)

Отборът на Лудогорец разгроми гостуващия Пирин (Гоце Делчев) с 5:0 в мач от 25-ия кръг на "А" група и по този начин се върна на върха в елита. Възпитаниците на Стойчо Стоев се подиграха със слабака в родния шампионат, като в рамките на 30 минути вкараха цели пет гола. На почивката резултатът бе 0:0.

С две попадения за "орлите" се отчете Себастиян Ернандес (57,90) и по едно добавиха Христо Златински (65), Жуниор Кишада (75) и Мишел Платини (80).

Наставникът на "орлите" Стойчо Стоев бе предприел множество промени в сравнение с мача с Лацио, като десет от героите от четвъртък не започнаха като титуляри.

Лудогорец бе пълен господар на терена, но въпреки това през първата част възпитаниците на Стойчо Стоев не бяха достатъчно концентрирани в завършващата фаза.

Още в самото начало на срещата домакините натиснаха своя опонент и опасните положения не закъсняха. В 19-ата минута Жуниор Кишада бе изведен от Себастиян Ернандес сам срещу вратаря. Бразилецът се пробва да го прехвърли, но опитът му се оказа неуспешен и двете нули на светлинното табло се запазиха.

В 23-ата минута "зелените" създадоха най-чистото си положение, което бе пропиляно от Даниел Абало. Кишада запази топката в наказателното поле и подаде към испанеца, който от чиста позиция уцели горната греда.

Три минути по-късно двамата си размениха ролите. Абало проби отляво и сложи кълбото на крака на Кишада, но ударът на бразилеца от няколко метра бе париран от бранител на гостите. В 29-ата минута Кишада направи поредния си пропуск, пращайки кълбото от три метра с глава право във вратаря на Пирин, след отлично центриране на Шоко.

Пирин успя да застраши Иван Чворович чак в 40-ата минута, когато Маркес стреля от далечна дистанция, но стражът на "зелените" се разгегна и успя да предотврати опасноста. В самия край на първата част топовен шут на Витиня облиза гредата.

През вторите 45 минути статуквото на терена не се промени. Българският шампион продължи да атакува, а Пирин да се брани. Имаше обаче една съществена разлика. Футболистите в зелено бяха далеч по-отговорни пред гола и за 33 минути успяха да отбележат цели пет попадения.

Началото на головата фиеста сложи Ернандес, който в 57-ата минута се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и с плътен изстрел с левия крак не остави шанс на Абди Абдиков.

В 64-ата минута Лудогорец сътвори красива комбинация, която бе завършена с гол от Христо Златински, който се възползва от презицен пас на Витиня.

Малко по-късно Кишада направи поредния си пропуск сам срещу вратаря.

В 75-ата минута бразилецът все пак успя да се разпише. Михаил Александров изведе Ернандес на голова позиция, който подаде към Кишада. За нисичкия нападател не остане нищо друго освен да опъна мрежата за 3:0, тъй като бе останал на празна врата.

Въпреки че мачът се доиграваше Лудогорец се спря да атакува и съвсем логично стигна до нови попадения. В 80-ата минута дойде и часът на влезлия като резерва Мишел Платини, който се възползва от остро центриране на Шоко и прати топката в мрежата зад Абдиков.

В последната минута на редовното време Ернандес записа името си за втори път сред голмайсторите. Платини напредна отдясно и стреля, но Абдиков отрази. При добавката колумбиецът добута топката във вратата и по този начин оформи крайното 5:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 5:0

1:0 Ернандес 57
2:0 Златински 64