Малага и Валядолид разделиха по точка

Отборите на Малага и Валядолид направиха 1:1 в двубой от 26-ия кръг на Примера дивисион, игран на "Ла Росаледа". Роке Санта Крус дръпна напред тима от Коста дел Сол с гол в 13-ата минута. Даниел Ларсон изравни за бившия отбор на Владимир Манчев в 30-ата минута.

Тимът на Бернд Шустер започна силно и Роке Санта Крус реализира в 13-ата минута. Сержио Барбоза - Дуда центрира от корнер и таранът откри резултата с глава. Малко по-късно Нордин Амрабат беше близо до втори гол. Вместо това гостите от "Хосе Сорийя" изравниха в 30-ата минута. Даниел Ларсон се възползва от грешка в защитата на "бяло-сините" и засече центриране на Антонио Рукавина. До края на полувремето тимът от Кастийя и Леон изпусна да вземе аванс.

Втората част започна с шут на Фернандо Тисоне, като топката мина на сантиметри от целта. В 58-ата за малко вратарят на "бяло-виолетовите" да направи голяма глупост и да подари гол на съперника. В 69-ата Санта Крус беше много близо до второ попадение в сметката си, но кълбото размина гредата. В 73-ата нов опит с глава на парагваеца не беше прецизен след фантастична комбинация между Виторино Антунеш и Амрабат. В 80-ата съставът на Хуан Игнасио Мартинес нямаше късмет, след като удар на Оскар Маркос завърши в гредата. Буквално в последната секунда Хави Гера можеше да зарадва Валядолид, но сам срещу Вилфредо Кабайеро загуби спора.

Андалуският тим остава на три точки от зоната на изпадащите. Техният съперник пък е 18-и в Ла Лига.

Снимка: Getty Images/Guliver