Марек остава убедителен лидер в "Б" група

Тимът на Марек победи с 2:1 Ботев (Враца) в среща от първия пролетен кръг в "Б" група. По този начин отборът от Дупница остава с 10 точки аванс на върха. Преследвачът Хасково разгроми с 4:0 Раковски.

И този път късметът беше с играчите на Иво Паргов. В 26-ата минута гостите от Ботев (Враца) откриха чрез Даниел Васев, който завъртя двама играчи на домакините около себе си и технично прати топката в мрежата.

В 49-ата минута гол на Светослав Диков беше отменен заради игра с ръка. Все пак той изравни в 61-ата минута с удар с левия крак от 22 метра, топката тупна коварно и изненада Христо Митов. В 65-ата минута Еньо Кръстовчев излезе сам срещу врачанския вратар, но би в него. В последните секунди на добавените 5 минути Кръстовчев се реваншира. Той се намеси при една изписана топка и с глава я насочи в обратния гол за 2:1.

Преди мача пък се оказа, че Владислав Романов няма валидно медицинско свидетелство и треньорът Бойко Величков трябваше да го замени принудително.

Новоизграденият отбор на Спартак 1918 (Варна) изненада като гост Калиакра и стигна до успех с 2:0. Николай Ботев откри преди почивката, а Деян Христов удвои през втората част. "Добре играхме, но какво сме направили ще стане ясно в следващите мачове, коментира помощник-треньорът на соколите Траян Дянков.

Добруджа и Банско остават в битката за влизане в А група след победи като гости. Ивелин Василев вкара за победата на добруджанци, които доминираха през по-голямата част от мача.

Банско пък се наложи с 2:0 при визитата си на Дунав и задълбочи проблемите на русенци, които ще водят люта битка за оцеляване. Хасково разгроми сателита на Ботев (Пловдив) с 4:0 и тотално доминираше през цялото време. Съставът на Димчо Ненов стигна до успеха с два гола на играещия помощник-треньор Емил Ангелов и още два на младока Димитър Алексиев.

Първенство на България, срещи от 14-и кръг на "Б" футболна група:

Академик (Св) - Добруджа 0:1

Пирин (Разлог) - Ботев (Гълъбово) 1:1

Калиакра - Спартак 1918 (Варна) 0:2
голмайстори: Николай Ботев, Деян Христов

Марек 2010 (Дупница) - Ботев (Враца) 2:1
голмайстори: 0:1 Даниел Васев 44, 1:1 Светослав Диков 69, 2:1 Еньо Кръстовчев 90+3

Дунав Русе 2010 (Русе) - Банско 0:2

Хасково - Раковски 2011 4:0
голмайстори: Емил Ангелов - 2, Димитър Алексиев - 2