Берое зарадва феновете с хубав футбол и пет гола

Отборът на Берое не срещна никакви трудности срещу Любимец и спечели срещата от 25-ия кръг на "А" група с 5:0. Георги Андонов се разписа три пъти, а по едно попадение добавиха Елио Мартинс и Атанас Зехиров. Старозагорци са 8-и в класирането с 36 точки, а гостите остават на 12-о място с 18 точки.

Още до 12-ата минута Андонов имаше цели три възможности да се разпише, но не бе точен. В 20-ата минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле, Самир Аесс се размина с топката, но Мартинс бе на точното място и откри резултата. В 37-ата минута ново подаване на Пенев бе оползотворено от Андонов и капитанът откри сметката си в двубоя за 2:0.

Наказателната акция срещу безпомощния съперник продължи и през втората част. В 56-ата минута Зехиров намери Андонов, нападателят си спря на гърди и с хубав удар направи преднината на тима си класическа.

Пет минути по-късно Андонов върна жеста и изведе отлично Зехиров, който също вкара във вратата на Радослав Рашков. В 69-ата минута капитанът на Берое оформи своя хеттрик след подаване на новото попълнение Салим Керкар.

снимка: beroe.bg