Левски разгроми ЦСКА в Елитната група до 19 г. (видео)

Юношите на Левски разгромиха ЦСКА в дербито на 17-ия кръг в Елитната група до 19 г. "Сините" спечелиха с 4:1 и не оставиха никакъв шанс на вечния си съперник.

Любомир Илиев се разписа в 25-ата минута, а Илия Димитров удвои аванса на домакините в 39-ата. Божидар Чорбаджийски върна за кратко интригата в 59-ата за 1:2, но "сините" продължиха да контролират двубоя.

В 76-ата Борислав Цонев реализира с глава след центриране от ъглов удар. В 83-ата минута той пропусна да се разпише от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владислав Мисяк.

Все пак в продължението на двубоя Радослав Цонев реализира втора дузпа, свирена за нарушение срещу откъсващия се негов брат Борислав Цонев. Червен картон в ситуацията получи Чорбаджийски.

С успеха Левски има 41 точки и е лидер, но с мач повече от Литекс. ЦСКА има 35 точки.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 4:1
1:0 Любомир Илиев (25)
2:0 Илия Димитров (39)
2:1 Божидар Чорбаджийски (59)
3:1 Борислав Цонев (76)
4:1 Радослав Цонев (90-д)

Левски: Александър Любенов, Ангел Захариев, Диян Иванов, Любомир Илиев, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Никола Георгиев, Стивън Петков, Илия Димитров, Владислав Мисяк

ЦСКА: Радослав Костадинов, Асен Бойчев, Юлиян Илиянов, Божидар Чорбаджийски, Васил Попов, Димитър Маймунков, Петър Витанов, Пол Александров, Николай Тодоров, Радой Божилов, Сава Савов