Левски надигра Рилски за победа №15 през сезона

Левски надигра Рилски спортист с 62:44 за петнадесетата си победа от началото на сезона в женската Национална баскетболна лига. "Сините" са на върха в класирането с 15 успеха и 5 загуби, докато Рилецо е на предпоследната шеста позциия с 5 победи и цели 15 поражения.

Баскетболистките на Стефан Михайлов бяха по-добрият отбор на паркета в "Универсиада" и стигнаха до победата след много добра игра през второто полувреме на двубоя. Първите 20 минути бяха равностойни и Рилски игра като равен с равен, но след почивката столичанки вдигнаха оборотите и постепенно натрупаха комфортен аванс, който запазиха до края на срещата.

Мачът бе помрачен от контузията на Стефка Митева от Рилски спортист, която напусна в последната част, след като извади коляното си.

Наташа Попович бе най-резултатна за Левски с 19 точки и 10 борби, а Шарел Алън също се представи на ниво с 14 точки, 7 борби и 6 асистенции.

Стефка Митева вкара 11 за Рилски, а Моника Тодорова се отчете с 11.