Барселона с осма поредна победа във втората групова фаза на Евролигата

Барселона се наложи с 89:84 над турския Ефес Пилзен след продължение и постигна осма поредна победа във втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже. Каталунците остават на върха в група Е и реално си осигуриха участие на четвъртфиналите. Барселона постави и още една кота- 20 поредни мача без поражение в Евролигата. Иначе гостите се спасиха от поражение в последната секунда след точно изпълнение на Джоуи Дорси, като преди това Брад Олесън пропусна два наказателни удара за тях. В допълнителното време Анте Томич вкара 7 точки за Барса, като завърши общо с рекордните в кариерата си 26 точки и добавка от 15 борби. Звездата на тима Хуан Карлос Наваро добави 17 точки и 11 борби.

Емпорио Армани (Милано) надви драматично Панатинайкос със 77:75 и остава на 2-о място в групата с точка пред Уникаха Малага и Панатинайкос. Италианците вкараха осем тройки преди почивката и в един момент поведоха с 41:23. Но силната игра на Джак Райт и Джеймс Джин върнаха зелените в мача, съкращавайки преднината на домакиинте на 3 точки- 64:61. Но зоновата защита на Милано и отличните изяви на Самардо Самуелс в атака им осигуриха успеха. Самуелс вкара 16, а Кийт Лангфорд добави 18.

Уникаха Малага се наложи с 81:71 като гост над сънародниците си от Куча Лаборал (Витория), като още до почивката гостите дръпнаха здраво с 47:24. Домакините се върнаха в мача в третата част, когато съкратиха до 44:51, но това беше най-доброто от тях. Райън Туулсън с 14 и Ник Канър-Медли с 12 бяха водещите реализатори за Малага.

В група F Макаби Тел Авив (Израел) оглави класирането след домакинска победа над Галатасарай, който остава 4-и. Израелците биха 97:81 и имат 6 победи и 2 поражения. Гостите имаха трима бивши играчи на ПАО в редиците си, но благодарение на Дейвид Блу жълто-сините се оттеглиха с двуцифрена преднина още до почивката. Серия от 12:0 в началото на второто полувреме увеличи аванса им на 25 точки и реално да им гарантира победата. Гай Пнини завърши мача със 17 точки и 5 от 5 от зоната за три точки в полза на Макаби.

Резултати от втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже:
Група Е:
Eфес Истанбул (Турция) - Барселона (Испания) 84:89 след продължение (75:75, 26:38)
Лаборал Куча Витория (Исп) - Уникаха Малага (Исп) 71:81 (24:47)
Oлимпия Милано (Италия) - Панатинайкос (Гърция) 77:75 (41:26)