Павелски и Францен вкараха хеттрик за отборите си, Ягър с гол №699 в НХЛ

Джо Павелски реализира хеттрик за Сан Хосе, който разгроми със 7:3 Филаделфия като гост в първия мач след олимпийското прекъсване на първенството на НХЛ. Рафаел Торес и Логън Кутюр пък добавиха по две шайби за акулите, които преследват Анахайм на върха в Тихоокеанската дивизия. Павелски заби и трите си попадения във втората част, която гостите спечелиха с 5:0. Торес, за който това беше първи мач през сезона след дълго лечение на контузия на коляното, пък се разписа в третата част на мача. Кутюр също се завръща след лечение, като пропусна 16 мача заради операция на ръката. Все пак той има до момента 15 гола. Домакините от Филаделфия са на 3-о място в дивизия Метрополитен с 66 точки, а за тях точни бяха Андрей Месарош, Мат Рийд и Брейдън Шен.

Детройт също може да поздрави Йохан Францен, който наниза хеттрик за 6:1 над Отава. Томас Татар, Томаш Юрчо и Райли Шийхън също отбелязаха за Червените криле, които вече имат 5 точки аванс пред Сенаторс в битка за място в плейофите на Изток. Боби Райън вкара за домакините от канадската столица, а вратарят им Робин Ленер беше заменен от Андрю Хамънд след като пусна пет гола в първите си 15 удара. Американският национален вратар Джонатан Куик спаси 25 удара и записа шътаут при успеха на Лос Анджелис с 2:0 над Калгари. Дъстин Браун пък вкара гол и подаде за другия, дело на Дуайт кинг 3:30 преди края на мача. Куик регистрира трети мач през сезона и общо 29-и в кариерата си без допуснат гол, а домакините от Калгари преди мача наградиха всички играчи на леда, участвали в Зимните олимпийски игри, тъй като и самите те са били домакини на този форум.

Монреал се наложи с 6:5 над Питсбърг след изпълнение на дузпи, а единственото попадение при наказателните удари реализира Давид Дешарне. Вратарят на Монреал Петер Будай, който за втори път започна като титуляр на мястото на Кари Прайс, спря ударите на Джеймс Нийл, Сидни Кросби и накрая и на Евгений Малкин. За домакините Даниел Бриер вкара два гола, а Макс Пасиорети също се разписа за своя 27-и гол през сезона. Брендън Галахър добави 15-ото си попадение през сезона, както и Алексей Емелин второто. Кросби, който е лидер в листата при реализаторите в НХЛ с 80 точки, вкара своя 29-и гол. Джеймс Нийл, Дерик Енгеланд, Оли Мяятя и Брендън Сътер също вкараха. Питсбърг си води убедително в дивизия Метрополитен с 84 точки, с 16 пред Рейнджърс. Монреал пък е на 2-о място в Атлантическата със 73.

Лубомир Вишновски се разписа в 1:55 минута на продължението и донесе успеха на Айлендърс над Торонто в луд мач с 5:4. Срещата беше по-важна за Кленовите листа, които имат 71 точки и си поделят 3-ото място в Атлантическата дивизия с Тампа Бей, докато нюйоркчани са последни в дивизия Метрополитен и без всякакви надежди за участие в елиминациите. Победното попадение на Вишновски дойде след два късни изравнителни гола на Андрю Лий в третата част за 5:5 след изоставане 8 минути преди края.

Вратарят Дарси Кюмпер спаси 21 удара и регистрира втора суха мрежа в кариерата си в НХЛ при успеха на Минесота с 3:0 над Едмънтън като гост. Микаел Гранлунд- един от най-добрите играчи на Финландия в Сочи, както и Стефан Вельо и Дани Хийтли вкараха за успеха за Минесота, която е четвърта в Централната дивизия със 71 точки, на 8 от третото място. За Нефтодобивниците вече става лоша традиция да губят у дома на 0, тъй като това е за пети път през сезона.

Ню Джърси Невилс отнесе с 5:2 Калъмбъс на площадката в Нюарк като Адам енрике вкара два гола за победителите, а ветеранът Яромир Ягър отзнаменува своя гол номер 699 в НХЛ. Дяволите са на 6-о място в дивизия Метрополитен с 63 точки, колкото има и Калъмбъс над тях.