Маями се наложи над Ню Йорк

С 31 точки на ЛеБрон Джеймс Маями се наложи над Ню Йорк със 108:82. Дуейн Уейд добави 23, а домакините измъкнаха победата в третата част, до който момент мачът беше почти равностоен. ЛеБрон игра с черна маска на лицето, за да защити счупения си нос и това не му попречи на резултатността. Той вкара 13 от 19 изстрела от игра и регистрира пети пореден мач с повече от 30 точки личен актив.

Уейд вкара 10 от 13 опита от игра, а в последните 7:02 минути на третата част домакините направиха серия 23:3. За гостите Кармело Антъни вкара 29 точки, но нито веднъж не успя да реализира в последните 21 минути.

Три продължения бяха нужни на Вашингтон за победата над Торонто със 134:129. Тревър Ариса вкара решителен кош за гостите 1:20 минути преди края на третата допълнителна част. Иначе той завърши с 16 точки и 10 борби, а Марцин Гортат, който вкара накрая три решителни наказателни удари, завърши с 31 точки и 12 борби. Джон Уол също вкара 31 точки. За домакините от Торонто, които търпят второ поражение в последните 7 мача, звездата им ДеМар ДеРозан завърши с 34 точки за 58 минути игра.

Грейвис Васкес направи най-сериозното си постижение през сезона с 26 точки. Торонто е начело в Атлантическата дивизия с 32 победи и 26 поражения, а Вашингтон вече е фаворит за 2-ото място в Югоизточната дивизия с 30/28.

Бруклин Нетс също върви към участие в плейофите за първи път от преместването на отбора в Юн Йорк. Днес те спечелиха със 112:89 като гости на Денвър и имат баланс 28/29 на 2-ата позиция в Атлантическата дивизия. Пол Пиърс завърши с 18 точки, а Джо Джонсън, Маркъс Торнтън и Мейсън Плъмлий завършиха всеки с по 10. Нетс не бяха печелили в тази зала Майл Хай сити от 27-и януари 2007 година. Центърът Джейсън Колинс, който стана първият хомосексуалист с професионален договор в НБА, беше бурно аплодиран в третия му мач за отбора на Нетс. Той завърши с три точки и влезе за първи път в игра 8:02 минути преди края.

Индиана взе важна победа със 101:96 над Милуоки като домакин. Пейсърс е начело в Централната дивизия с 44/13, както и в цялата Източна конференция, където единственият им претендент за тази позиция е Маями. Рой Хилбърт вкара 24 точки и спечели 12 топки под кошовете, а с 28 победи от 31 мача Индиана става и най-добрият домакин през този сезон. Милуоки пък е най-слабият отбор през този сезон едва с 11 победи от 57 мача. Те са на последно място в цялата Лига, но до почивката поддържаха равенство 50:50 и дори в началото на третата третина поведоха с 6 точки. Брендън Найт реализира за тях 23 точки, а Крис Мидълтън добави 22.