Левски се сгромоляса в Надежда (видео + галерия)

Синята мъка продължава, след като Левски се сгромоляса във второто си столично дерби от подновяването на сезона. Тимът на Антони Здравков падна с 0:1 в “Надежда” от Локомотив (София) в първи мач от 25-ия кръг на “А” група. Единственото попадение реализира бе Евертон Джилио Том в 77-ата минута, когато с гърди той прати в мрежата избитата от гредата топка. Маркиньос изпълни отлично пряк свободен удар, коженото кълбо се отби в напречната греда и Том от един метър откри.

Така 26-кратните шампиони на България имат едва една точка от два мача, а предстои вечното дерби с ЦСКА. Освен това, след като загубиха третата позиция, те най-вероятно ще се сринат до пето място преди мача с “червените”.

“Железничарите” пък с втората поредна си победа имат шест точки тази пролет и са на девето място с 31 точки, като нямат допуснат гол след мачовете с Нефтохимик и Левски.

"Сините" стартираха с пет промени от равенството със Славия и изцяло нова защита - Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Аймен Белаид и Рикардо Нунеш, като последните двама дебютираха.
"Червено-черните" играха на контраатака с Маркиньос на върха. Домакините направиха две опасни атаки, но първото добро положение бе в 24-ата минута, когато Марко Ранджелович с глава след центриране от корнер бе близо до гол.
Четири минути по-късно Димитър Макриев с глава отправи първия точен удар, но Валентин Галев спаси. Удар на Даниел Димов пък бе спрян от защитник 120-секунди по-късно.
Между 38-ата и 39-ата минута "железничарите" изпълниха пет поредни ъглови удара отляво на Пламен Илиев. При един от тях Александър Бранеков с глава можеше да открие. В последната секунда на първата част Маркиньос от воле на няколко метра сам срещу Илиев пропусна да даде преднина на Локомотив.
Втората част започна с пропуск на Дъстли Мюлдер, който реши да стреля от малък ъгъл, вместо да търси подаване.
В 65-ата минута Рафаел Бастос дебютира, след като смени Орлин Старокин, а "сините" заиграха четирима играчи напред, но без да създават положения.
С
трахотна атака в 69-ата минута, започнала от Бастос, минала през Гаджев, Божинов, Туре и Макриев завърши с невероятен пропуск на Брю, който буквално попаде топката в ръцете на Галев. Цветан Генков замени Макриев, а секунди по-късно Даниел Димов получи жълт картон за нарушение на границата на наказателното поле пред Илиев.
Маркиньос стреля, топката се удари в горната греда и при добавката Том с гърди я прати в мрежата за 1:0 в 75-ата минута. Пламен Крумов смени Брю, но играчите на Левски нямаха идея как да създадат положение.
Туре стреля слабо с глава, а в 90-ата минута удар на Белаид с глава облиза лявата греда на Галев. В първата минута на продължението Генков поиска дузпа за игра с ръка.
Днес “сините” използваха петима нови играчи, но липсата на ясна идея, какво и как трябва да се случи показва тоталния хаос в тима. Това може само да притеснява треньори и ръководители, както и фенове, които отново бяха над 1500 и изпратиха с освирквания играчите, а предстои мачът на истината за тях на 8-и март.
Левски тръгна с ентусиазъм с идването на игралия слабо Валери Божинов и още седем нови играчи, но вече всичко е надолу с главата и поста на Здравков също не е толкова сигурен.