Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Фиорентина си осигури сблъсък с Ювентус (видео)

Фиорентина с лекота елиминира датския Есберг и се класира за осминафиналната фаза в Лига Европа. Реваншът на "Артемио Франки" завърши 1:1 с голове на Йосип Иличич за "виолетовите" и Микел Вестергаард за гостите в последната минута. По този начин Фиорентина продължава напред с общ резултат 4:1. Следващият съперник на тима от Флоренция е големият фаворит в тунира Ювентус.

След победата с 3:1 в Дания Винченцо Монтела спокойно можеше да си позволи да спести силите на повечето си звезди. В атаката на домакините обаче започна Марио Гомес, който си партнираше с младия бразилец Ридер Матос.

През първото полувреме мачът беше равностоен и без почти никакви положения. Футболистите на Фиорентина действаха в доста бавно темпо, а гостите предимно се защитахава. Единствените по-любопитни ситуации бяха един удар на Йосип Иличич, рикоширал в защитник на Есберг, и неточен шут на Марвин Компер.

В 47-ата минута Иличич откри резултата и успокои още повече Фиорентина. До края "виолетовите" съвсем намалиха темпото с мисълта за предстоящия мач с Лацио в Серия "А". Феновете на тима пък със сигурност тръпнат от нетърпение преди сблъсъка с Ювентус на осминафиналите в Лига Европа.

ФИОРЕНТИНА - ЕСБЕРГ 1:1 (0:0)
1:0 Иличич (47)
1:1 Вестергаард (90)

* Фиорентина се класира с общ резултат от двата мача 4:1