Левски не пощади Черноморец в дебюта на Хийт и е на полуфинал (галерия)

Левски се справи със съпротивата на Черноморец във втората четвъртфинална среща от турнира за Купата на България, надигравайки бургазлии в зала "Универсиада" със 100:70. Брандън Хийт записа първи минути за новия си отбор, а в полуфиналите той и съотборниците му ще срещнат победителя от двойката Лукойл Академик - Рилски спортист.

Двата тима изиграха резултатна първа част, в която Черноморец даде максимален отпор  на фаворитите от Левски и спечели феновете в залата със сърцатата си игра. Все пак столичани нямаха проблем да се откъснат напред в резултата с 33:25 след 10 минути.

Във втората четвърт "акулите" на няколко пъти настигаха съперника, съкратявайки изоставането си до 4 точки, но късата пейка си каза думата и след като основните играчи на тима натежаха с лични нарушения, Левски нанесе своя удар и увеличи преднината си, която достигна 55:41 на почивката.

Левски окончателно реши срещата в третата част, в която постепенно натрупа още по-голяма преднина, а освен това възпитаниците на Тити Папазов показаха отлично настроение. В третия период те реализираха двойно повече точки от съперника - 26 срещу 13 за 81:54 след 30 минути.

В заключителната четвърт левскарите продължиха да показват отлични взаимодействие и да увеличават аванса си. Чалмърс и Хийт се отличиха с добри изяви, а на терена се задържаха и Венцислав Петков и Алекс Симеонов, които помогнаха на тима да стигне до успеха с 30 точки разлика - 100:70.

Брандън Хийт дебютира с 3 точки, 6 борби, 6 асистенции и отнета топка. Най-резултатен бе Лайънъл Чалмърс с 19 точки, Димитър Ангелов добави 13, а Павел Иванов вкара 12.

За Черноморец над всички бе Тодор Тодоров, който приключи с 18 точки, а Димитър Рошманов се отчете с 15.