Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Касийяс подобри рекорд на Виктор Валдес

Вратарят на Реал Мадрид Икер Касийяс със сигурност ще запомни мача срещу Шалке 04 не само с разгромната победа на неговия тим (6:1), но и с това, че подобри постижението на колегата си от Барселона Виктор Валдес и вече е испанският страж с най-много поредни минути без допуснат гол във всички турнири. Серията на Валдес продължи 896 минути, но в 34-ата минута на двубоя в Гелзенкирхен Касийяс я изравни, а до края на мача постижението му стигна до 952 минути. Серията на Свети Икер можеше да продължи и още, но за негово съжаление Клаас Ян Хунтелаар я прекъсна с гол в последните секунди на срещата.

От началото на сезона Касийяс играе за Реал единствено в мачовете от Шампионската лига и турнира за Купата на Испания. Той подобри клубния рекорд на Реал още в 1/4-финала за кралската купа срещу Еспаньол (1:0), когато "сухата" му серия стигна до 682 минути. След това испанският национал не допусна гол и в двата сблъсъка от полуфиналите срещу Атлетико Мадрид.