Извънземен Реал Мадрид се изгаври с Шалке (видео + галерия)

Испанският гранд Реал Мадрид прегази с 6:1 като гост на "Фелтинс Арена" германския клуб Шалке 04 в първа осминафинална среща от Шампионската лига. По два гола за Реал реализираха Карим Бензема (13, 57), Гарет Бейл (21, 69) и португалската суперзвезда Кристиано Роналдо (52, 89), а бившият нападател на "лос моренгес" Клаас Ян Хунтелаар се разписа в последната минута за Шалке.

Шалке започна силно в първите минути. Още в първата минута домакините застрашиха вратата на Реал Мадрид. Защитникът Бенедикт Хьоведес игра с глава, но друг бранител - Жоел Матип, не успя да достигне до топката, за да я насочи към мрежата. В 11-ата минута тимът от Гелзенкирхен отново създаде напрежение пред вратата, пазена от Икер Касийяс. Бившият играч на Милан Кевин-Принс Боатенг отправи удар с глава, който обаче не затрудни Касийяс.

В 13-ата минута Реал поведе с 1:0 в резултата и головата фиеста в оранжево започна. Гарет Бейл подаде на Кристиано, който пък с пета намери Бензема пред вратата на Шалке и французинът не пропусна да изведе "лос бланкос" напред в резултата.

Отборът на Йенс Келер обаче получи прекрасен шанс да изравни резултта само минута по-късно. След центриране отдясно защитата на Реал се пропука и Юлиан Дракслер получи възможност да стреля от изключително изгодна позиция, на няколко метра пред вратата нагостите. Шутът на младия талант обаче бе в обсега на Касийяс и опитният страж изби, а при добавката играч на германския тим стреля в аут.

В 21-ата минута Реал вкара втори гол. Негов автор стана Гарет Бейл. Уелската звезда направи отлична индивидуална акция и с прецизен удар изпрати топката във вратата на Ралф Феерман.

До края на първата част футболистите на Реал, играещи в оранжеви екипи тази вечер, можеха да вкарат още голове, но пропуснаха още няколко много добри възможности. В 32-ата минута Кристиано Роналдо уцели греда с изстрел по земя, а 5 минути по-късно Феерман направи спасяване с крак и попречи на португалската мегазвезда на реализира попадение. Минута преди края на първото полувреме Бензема не уцели вратата на Шалке от много близко разстояние след поредната опасна атака на испанците, а в самия край на първата част Кристиано можеше да се разпише във вратата на домакините, но топката бе избита след удара му.

Седем минути след почивката резултатът стана 0:3. Гола отбеляза Кристиано. След като през първото полувреме не успя да запише името си сред голмайсторите, в 52-ата минута португалецът получи пас от Бейл, залъга по страхотен начин защитник на Шалке и с великолепен удар с левия крак "матира" Феерман.

Три минути по-късно Бензема пропусна чудесен шанс за 0:4, стреляйки неточно, но след още две французинът реализира второто си попадение в двубоя. Бензема получи вълшебен извеждащ пас с пета от Кристиано и вкара втория си гол в срещата.

Головото шоу обаче все още не бе приключило и в 69-ата минута Бейл направи резултата 0:5. Той бе изведен в отлична позиция и с хубав удар преодоля Феерман, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата му.

Минута преди края Кристиано отбеляза втория си гол в мача, след като бе изпуснат от бранителите на Шалке, а в последните секунди холандецът Хунтелаар с красив удар от въздуха реализира гола на утехата за германците.

С тази гръмка победа играчите на Карло Анчелоти на практика обезсмислиха реванша на "Сантиаго Бернабеу" и вече спокойно гледат към 1/4-финалите.