Осасуна унижи Атлетико и го отдалечи от върха (видео)

Осасуна разгроми с 3:0 на Атлетико (Мадрид) у дома в двубой от 25-ия кръг на Примера дивисион и отдалечи "дюшекчиите" от върха в класирането.
При успех "дюшекчиите" щяха да се изравнят по точки с лидера Реал (Мадрид) и именно това беше целта им преди двубоя, който обаче започна кошмарно за тях. Домакините излязоха изключително мотивирани и успяха да поведат с ранен гол на Алваро Сехудо в 6-ата минута. Емилиано Арментерос удвои аванса на домакините в 21-ата минута с феноменален гол от границата на наказателното поле. Падението за хората на Дието Симеоне обаче стана пълно в 41-ата минута, когато Роберто Торес с глава направи резултата класически в полза на Осасуна.
Очакванията, че мадридчани ще се вдигнат за обрат през второто полувреме не се оправдаха. Столичани продължиха да играят разсеяно и без настроение и макар да създадоха няколко интересни положения не стигнаха до гол.
След поражението Атлетико не само, че не се изравни с Реал на върха, но сдаде и второто място, което вече се заема от Барселона.