Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Силната атака компенсира слабата защита - Ливърпул допусна три гола, но все пак победи (видео)

Ливърпул победи много трудно Суонзи с 4:3 на "Анфийлд", благодарение на което остава на четири точки от първото място в Премиър лийг. Мърсисайдци за пореден път демонстрираха много силна игра в атака, но грешките в отбрана бяха на път да провалят отбора. Даниел Стъридж (3' и 36') и Джордан Хендерсън (20' и 74') вкараха по два гола за домакините, а Джонджо Шелви (23') и Вилфред Бони (27' и 47'-д) се разписаха за "лебедите".

Още в третата минута домакините излязоха напред в резултата. Рахим Стърлинг отне от Ранхел и изведе перфектно Стъридж, който премина покрай излезлия напред Ворм и прати топката във вратата му. В 20-ата минута Джордан Хендерсън удвои. Стъридж проби по десния фланг, след което пусна към халфа, който със страхотен изстрел от границата на наказателното поле вкара красиво попадение за 2:0. Точно когато феновете на мърсисайдци си помислиха, че всичко вече е решено и Ливърпул тръгва към разгром, само за четири минути Суонзи изравни. Първо, в 23-ата минута бившият играч на "червените" Джонджо Шелви вкара атрактивен гол след удар от границата на наказателно поле. Халфът намери много добре топката и я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Миньоле. В 27-ата минута Де Гузман центрира от пряк свободен удар, Бони засече с глава, топката рикошира в рамото на Шкъртел и влезе във вратата на белгиеца за втори път - 2:2.

Ливърпул обаче не се смути от този изненадващ развой и продължи с впечатляващото си представяне в нападение. В 36-ата минута страхотна многоходова атака на домакините завърши с много прецизно центриране на Суарес, който сложи топката на главата на Стъридж. Последният не сгреши отблизо - 3:2.

В самото начало на второто полувреме Шкъртел повали Бони в наказателното поле. Котдивоарецът бе точен от бялата точка, вкарвайки втория си гол в този двубой. Веднага след това Суарес пропусна да изведе Ливърпул отново напред. В следващите минути гостите имаха две чудесни възможности да поведат, но първо Де Гузман прати топката на сантиметри встрани от вратата след пряк свободен удар. След това отново халфът излезе очи в очи с Миньоле, но вратарят спаси.

В 74-ата минута Джордан Хендерсън отново даде аванс на Ливърпул. Джерард намери добре Суарес, който стреля от границата на наказателното поле. Ашли Уилямс не успя да изчисти, като вместо това спря топката за Хендерсън. Халфът стреля силно от движение, Ворм първоначално спаси, но Хендерсън довкара.

В последната минута удар на Джерард срещна гредата.

Ливърпул остава на четвърто място с 56 точки - една по-малко от Манчестър Сити и четири зад лидера Челси. Суонзи е 13-и с 28 пункта.