Байерн унижи поредния съперник и вече води с 19 т. (видео)

Бързият влак на Байерн (Мюнхен) към поредната Салатиера върви по график след нова категорична победа. Жертвата този път беше Хановер 96, който беше разгромен с 4:0 на собствения му стадион. Точни бяха Томас Мюлер (25',59'), Тиаго Алкантара (34') и Марио Манджукич (66'). Триумфът увеличи аванса на баварците на върха на 19 точки, а до края остават 12 кръга. В следващите си три мача отборът на Джосеп Гуардиола приема Шалке 04 и Байер (Леверкузен) и гостува на Волфсбург. Победи в тези срещи и някоя издънка на Борусия (Дортмунд) почти сигурно ще гарантират нова рекордно ранна титла за мюнхенци. През миналия сезон те спечелиха Бундеслигата в началото на април, но сега едва ли ще чакат чак дотогава.

Пеп даде почивка на редица титуляри като Мануел Нойер, Данте, Ариен Робен и Тони Кроос, а Франк Рибери е контузен. От първата минута започна възстановеният от травма Бастиан Швайнщайгер. Том Щарке застана под рамката и отрази няколко опасни изстрела на домакините. Хавиер Мартинес пък действаше в центъра на защитата заедно с Жером Боатенг.

Още в началото се видя, че играчите на Хановер 96 изобщо не вярваха, че имат сили за нещо и оставиха световният клубен шампион да води играта. Все пак в 15-ата минута можеше да стане интересно, след като нападателят на домакините Артьомс Рудневс излезе сам срещу Щарке, елиминира го и стреля, но стражът успя да се протегне и да спаси.

Десет минути по-късно Байерн поведе. Рафиня центрира перфектно отдясно и Томас Мюлер остана непокрит, за да забие топката с глава за 1:0. Вторият гол дойде в 34-ата минута, когато Тиаго Алкантара изскочи зад защитата след отлично подаване на Швайнщайгер и с лекота направи очакваното - 2:0. Тук вече мачът приключи.

В 59-ата минута Мюлер реализира второто си подадение за вечерта след триково отиграване на Манджукич. Хърватинът оформи крайното 4:0 с глава в 66-ата минута след ново добро центриране на Рафиня.