Колумбиец с брилянтен дебют, Литекс се залепи плътно зад шампионите (видео)

Отборът на Литекс започна с убедителна победа пролетния дял от шампионата. Ловчанлии разбиха с 3:0 Берое в среща от 24-ия кръг, а най-голямо впечатление направи дебютиралият днес Данило Асприля. Колумбиецът отбеляза две попадения - в 22-ата и 45-ата минута, а Симеон Славчев добави дежурния си гол в 29-ата минута.

25-годишният Асприля показа много силна игра по дясното крило и на няколко пъти бе неуловим за защитата на съперника. Повторен дебют в елита с екипа на Литекс пък направи бразилецът Том, който се появи като резерва през втората част.

С победата "оранжевите" изостават на една точка от шампиона Лудогорец. След две седмици предстои директен сблъсък между двата тима в Ловеч. Преди това футболистите на Златомир Загорчич гостуват на Черно море, а разградчани приемат аутсайдера Пирин (Гоце Делчев).

Старозагорци пък загубиха и теоретичните си шансове за 7-ото място в класирането и ще трябва да се задоволят с битки във втората половина на шампионата.

Мачът започна на бавни обороти и в началните минути интересните ситуации на терена липсваха. В 22-ата минута Веселин Пенев загуби топката около централния кръг и тя попадна в Асприля. При тази ситуация гостите претендираха за нарушение, но такова не бе отсъдено. Колумбиецът нахлу в наказателното поле, слаломира между трима в зелено и с точен завършващ удар се разписа за 1:0.

Малко след това Иво Иванов направи груба грешка, Вилмар Джордан открадна кълбото и се насочи сам срещу Иван Караджов, но би право в тялото му. В 29-ата минута ловчанлии направиха атака като по учебник, която започна от Славчев, премина през Джазула и Цветанов и бе завършена с точен удар от младата звезда на Литекс за 2:0. Това бе 12-и гол за Симеон Славчев в "А" група през този сезон.

Единственото чисто положение за гол на Берое през първата част бе в 37-ата минута, когато Георги Андонов центрира отляво, но Станислав Костов не намери очертанията на вратата от непосредствена близост.

В 45-ата минута Асприля се възползва от поредна неубедителна изява на старозагорската отбрана, преодоля Иванов и с удар покрай Караджов направи преднината на Литекс класическа.

Старозагорци изравниха играта след почивката, но така и не успяха да създадат опасно положение пред Евгени Александров. Единствено новото попълнение Стефан Спировски стреля два пъти от голяма дистанция, но кълбото излезе в аут и в двата случая.

Колумбийските остриета на Литекс пък направиха поредната си отлична комбинация в 68-ата минута, но Джордан не бе прецизен в завършващия удар.