Хазуров резерва при драматична загуба на Лиерс

Съботната програма от 26-ия кръг на белгийското първенство предложи драматични развръзки и в четирите изиграни мача. Три от тях завършиха с домакински победи с 3:2, а единствен от гостите Монс успя да излъже Кортрайк и спечели с 2:1. Българският нападател на Лиерс Костадин Хазуров се появи като резерва за Лиерс при гостуването на Остенде, но тимът му допусна обрат от 2:1 до 2:3. Хазуров влезе в 87-ата минута, веднага след като домакините бяха вкарали трети си и оказал се победен гол.

Най-инфарктно се разви двубоят между Серкъл Брюж и Мехелен. Гостите водеха с 2:0 до 87-ата минута, но късният щурм на Серкъл доведе до пълен обрат, осъществен с голове на Калонджи, Буйл и Наудтс. Трябва да се отбележи, че почти цяло второ полувреме Мехелен беше с човек по-малко след червения картон на Гомси.

Водач в класирането е Стандард (Лиеж) с 63 точки, цели 10 повече от втория Брюж. И двата отбора ще изиграят мачовете си от кръга утре. Третият Андерлехт е с 51 точки.