Рафа Алкантара блесна с прекрасен гол, Селта стигна само до реми

Отборите на Селта (Виго) и Хетафе направиха 1:1 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Попаденията на "Балаидос" вкараха Анхел Лафита (20) и Рафа Алкантара (59). Тимът на Луис Енрике игра почти 40 минути с човек повече. Селта продължава серията си без поражение, а съставът на Луис Гарсия - последователността без победа в Примера.

В началото имаше интересни моменти и пред двамата вратари. В 20-ата минута поставеният като централен нападател Анхел Лафита реализира красив гол след бързо изпълнен фаул и шут от дистанция. В 30-ата Фабиан Ореяна нацели гредата на Мигел Анхел Моя.

В 33-ата Аугусто Фернандес също беше близо до изравнителен гол, но ударът му облиза гредата. До края на полувремето момчетата на Луис Енрике пропуснаха още няколко положения.

В 53-ата централният бранител на гостите от Южен Мадрид Лисандро Лопес получи втори жълт картон. В 59-ата Рафа Алкантара се възползва от объркването в защита и изравни с красиво попадение. Преотстъпеният от Барселона навлезе в наказателното поле, преодолявайки безпроблемно трима, и с изстрел от 12 метра вкара в десния ъгъл на вратаря. Пет минути по-късно Моя спаси шут на Аугусто Фернандес.

До края "небесносините" от галисци не натиснаха достатъчно своя съперник. В 92-ата резервата Нолито няма късмет и разтресе гредата. Минута по-късно пък Алехандро Лопес за малко не стана герой.

Снимка: Getty Images/Guliver