Мицански изкара червен картон на съперник и помогна за успех на Карлсруе

Карлсруе се наложи с 2:1 над Зандхаузен в среща от 22-ия кръг на Втора Бундеслига. Илиян Мицански игра едно полувреме, а след тази победа "синьо-белите" се изкачиха на 3-о място с 36 точки. Всъщност четири отбора имат по 36 точки, подреждайки се от 2-о до 5-о място по голова разлика. Останалите са Гройтер Фюрт на 2-о място, а 4-и и 5-и са Унион (Берлин) и Падерборн. Българският нападател влезе на терена в последните секунди на първото полувреме, когато Коен ван дер Бийзен получи контузия и трябваше да напусне. След почивката паднаха и трите попадения, а Мицански в 72-ата минута извади червен картон на противников играч. Флориан Хюбнер беше отстранен директно заради фаула си срещу родения в Сандански нападател.

Доминик Пайц откри резултата в 51-ата минута за домакините след подаване на Мануел Торес. В 79-ата минута Роуен Хенингс удвои преднината на домакините от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Торес. Гостите върнаха едно попадение четири минути преди последния съдийски сигнал Ники Адлер, който се разписа с глава.