Туре Яя спаси уморените "граждани" (видео)

С попадание на Туре Яя в 70-ата минута Манчестър Сити успя да победи с минималното 1:0 гостуващия Стоук Сити и по този начин не позволи на Челси и Арсенал да се откъснат напред в борбата за титлата от Висшата лига. Един от лидерите в отбора на Мануел Пелегрини се разписа след центриране на Александър Коларов и донесе важен успех на своя отбор, който видимо бе уморен от тежкия сблъсък с Барселона в Шампионската лига през седмицата и не успя да покаже най-добрата си форма.

Лоша новина за домакините е и контузията на техния нападател Стеван Йоветич, който бе включен в игра от мениджъра си Пелегрини в 56-ата минута на мястото на Алваро Негредо, но само 12 по-късно трябваше да бъде заменен от Хави Гарсия, тъй като получи травма. Все още не е ясно колко време черногорският талант ще бъде извън терените.

Преди почивката домакините не създадоха особени затруднения за отбраната пред Асмир Бегович и с това притесниха публиката на "Етихад". В крайна сметка обаче Туре Яя проби "бетона" в 70-ата минута, отбелязвайки оказало се решително за крайния изход на мача попадение.

Победата спира негативната серия на Манчестър Сити от два поредни мача без победа, която свали отбора на Пелегрини от първото място, което бе превзел за кратко. Проблем пред многомилионната селекция на "гражданите" обаче остава вкарването на головете, като в последните си четири мача във всички турнири тимът е опънал противниковата мрежа само веднъж.