Арда с драматичен обрат с 3:2 над Нефтохимик 2010 в Бургас

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) постигна зрелищен обрат при гостуването си на Нефтофимик 2010 (Бургас) от 0:2 до 3:2 (25:18, 26:24, 22:25, 21:25, 15:11) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата. Двубоят бе с допълнителен заряд и от факта, че двата тима са директни конкуренти за класиране на плейофите.

По този начин кърджалийци се изкачиха на 7-мо място във временното класирането с 26 точки след 8 победи и 11 загуби, но преди изиграването на останалите срещи от кръга утре. Нефтохимик 2010 пък е 8-ми с 25 точки след 9 победи и 10 загуби. В следващия 20-ти кръг Арда е домакин на Пирин (Разлог), а бургазлии гостуват на аутсайдера Дунав (Русе). Срещите са съответно в петък (28 февруари) от 18,00 часа и в събота (1 март) от 17,00 часа.

Червената лампа за възпитаниците на Даниел Пеев светна в края на втората част, когато те бях напред в резултата с 23:19, но позволиха Арда да изравни при 23:23 и при 24:24. Все пак частта отиде на сметката на домакините - 26:24, но в третия гейм тимът от Кърджали вече стоеше по-уверено на полето и поведе с 7:4 и 10:8. Нефтохимик 2010 успя да обърне до 14:13, но Невен Нешев и компания отново дръпнаха с три точки пти 18:15. С този аванс гостите спокойно затвориха частта при 25:22 и влязоха на още по-висока скорост в следващата.

В нея интрига на практика нямаше, след като Арда водеше със 7:4, 13:7, 16:12 и 21:16. В тайбрека инициативата остана в ръцете на гостите и те поведоха с 3:0, а двата тима смениха полетата при 8:5 за отбора от Кърджали. Арда не си позволи отпускане и се поздрави с две точки от гостуването си в Бургас след 15:11.