Драматична победа доближи Монако до ПСЖ, Бербо игра 10 минути (видео)

Отборът на Монако постигна драматична победа с 3:2 в домакинството си на Реймс от 26-ия кръг на Лига 1. Монегаските стигнаха до успеха в 5-ата минута на добавеното време, секунди преди последния съдийски сигнал, с гол на Лайвин Курзава. Преди това те на два пъти повеждаха с попадения на Валер Жермен в 8-ата и Жереми Тулалан в 64-ата минута, но и двата пъти гостите успяваха да изравнят с точни удари на Принс Онианг в 53-ата и 71-ата минута. В крайна сметка обаче домакините най-накрая счупиха каръка в петъчните си двубои и записаха първия си успех в този ден през сезона, като стопиха разликата с лидера Пари Сен Жермен на 2 точки, макар парижани да са с мач по-малко. Димитър Бербатов пък започна срещата от пейката, но се появи в игра в 80-ата минута.

Срещата започна двуостро и първо в 5-ата минута шанс се отвори пред Жереми Тулалан, който отправи прекрасен удар от воле, но топката премина до гредата. Веднага след това и гостите имаха добър шанс като далечен удар на Аиса Менди затрудни вратаря на съперника, който все пак успя да укроти топката.

В 8-ата минута обаче Монако стигна до откриване на резултата. При едно центриране от корнер Валер Жермен бе изпуснат от защитата и с глава заби топката в мрежата за 1:0. В 13-ата минута пък Еманюел Ривиер можеше да удвои преднината на своя тим като изскочи на стрелкова позиция в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

След това обаче до края на полувремето не се случи почти нищо интересно пред двете врати, като дори гостите имаха няколко доста интересни включвания по крилата, но липсваше точния последен пас.

Второто полувреме се оказа доста вълнуващо и още в 53-ата минута гостите стигнаха до изравняване на резултата. Онианг получи топката пред наказателното поле, финтира Рикардо Карвальо и излязъл сам срещу вратаря направи резултата 1:1.

Монако обаче съумя отново да си върне преднината в мача в 64-ата минута, когато Жереми Туланан овладя на ъгъла на наказателното поле, освободи си пространство и с удар по земя успя да вкара за 2:1. След това в 67-ата минута изстрел на Жоао Моутиньо от фаул затрудни вратаря на съперника.

В 71-ата минута Реймс отново възстанови равенството. При едно центриране от фаул вратаря Даниел Субашич излезе неразчетено и позволи топката да стигне до Онианг, който без проблем отбеляза в опразнената врата - 2:2.

До края Монако се хвърли в атака и първо Хамес Родригес отправи далечен удар, а след това шанс имаше и пред Жермен. В 80-ата минута пък в игра влезе и Димитър Бербатов, който имаше за задача да помогне на тима си да стигне до успеха.

В 84-ата минута пък гостите останаха в намален състав на терена след като Аиса Манди бе изгонен за груб фаул. Това като че ли се оказа решаващо и домакините обсадиха вратата на своя съперник, а в 95-ата минута първо Хамес Родригес отправи удар, който се отби от гредата, след което кълбото се озова в Курзава, който го прати в опразнената врата за крайното 3:2.

С този успех Монако събра актив от 56 точки и запазва второто си място в класирането. Реймс пък е 7-ми с 39 точки в актива си.