Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Сръбския Неймар с впечатляващ първи гол за ЦСКА - червените с нов зрелищен успех (видео)

ЦСКА постигна поредна победа в предсезонната си подготовка след зрелищен успех с 3:2 над домакините от Ботев (Враца).

Червените, които играха в експериментален състав, поведоха с попадение на Марсиньо, но Валериев и Апостолов обърнаха резултата в полза на врачани. Намиращият се на проби Иван Маркович, по-известен в своята родина с прозвището си сръбския Неймар, изравни с бомбен шут от границата на наказателното поле, а армейският капитан в този мач Антон Карачанаков оформи крайното 3:2 за ЦСКА в средата на втората част.

Футболистите на Стойчо Младенов започнаха вихрено проверката и през първия половин час направиха куп пропуски. Още в 7-та минута червените имаха прекрасна възможност да открият резултата. Иван Стоянов, който получи отличен извеждащ пас на дясното крило, нахлу в наказателното поле и центрира остро, но Цветковски боксира. Топката попадна в краката на Григор Долапчиев, който от 2-3 метра вместо мрежата, уцели падналия вратар на домакините.

В 19-та минута армейците организираха поредна бърза контраатака, след която трима техни футболисти се озоваха срещу един бранител на врачани. Топката бе в Марсиньо, който вместо да подаде на свой съотборник, прояви егоизъм и стреля, а Цветковски спаси.

Само 120 секунди по-късно Карачанаков изведе брилянтно Иван Стоянов сам срещу вратаря, но нападателят на червените отправи твърде неточен шут.

В 24-та минута ЦСКА направи пореден сериозен пропуск. Марсиньо засече центриране отляво, но не улучи вратата. В ответната атака Ботев можеше да накаже софиянци. Романов центрира отляво към Илия Илиев, капитанът на домакините стреля без забавяне, но топката профуча над напречната греда.

Логичното се случи в 28-та минута, когато гостите откриха резултата. Точен за ЦСКА бе Марсиньо, разписал се след добро изпълнение на пряк свободен удар от 23 метра.

Радостта на червените бе кратка, тъй като в 31-та минута Цветомир Валериев изравни, а голът отново падна след изстрел от фаул.

В 37-та минута армейците отново опитаха да вземат превес в резултата, но бомбен шут на Иван Стоянов бе с мъка избит от Цветковски.

Втората част започна с добра атака на врачани, след която Коен изпрати топката в мрежата на Черни, но попадението бе отменено заради изключително спорна засада.

В 52-та минута врачани вкараха втори гол. Това стори Апостолов от дузпа, отсъдена след центриране на Васев и игра с ръка на Бриан Ереро.

Това не притесни армейците, които наложиха превъзходство и бързо промениха статуквото. В 58-та минута каращият проби Иван Маркович изравни след бомбен шут, а попадението бе първо за него с червената фланелка. След час игра Ереро проби и центрира към Антон Карачанаков, който вкара и отново изведе армейците напред в резултата.

До края на контролата 31-кратните шампиони на България можеха да реализират и четвърти гол, но Долапчиев пропусна изгодно положение. В 69-та минута Карачанаков, който изигра добър мач, го изведе очи в очи с вратаря на домакините, но таранът изпрати топката в аут.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 2:3