Байерн не остави шансове на 10 от Арсенал (видео)

Европейският клубен шампион Байерн направи сериозна крачка към 1/4-финалите в Шампионската лига, след като постигна убедителна победа с 2:0 при гостуването си на Арсенал на "Емиратс Стейдиъм". Възпитаниците на Джосеп Гуардиола тотално надиграха съперника, който остана с човек по-малко пет минути преди края на първото полувреме, след като вратарят Войчех Шчесни фаулира Ариен Робен в наказателното поле и бе изгонен.

Кинжален удар на Тони Кроос даде аванс на Байерн Мюнхен срещу останалия с човек по-малко тим на Арсенал в 54-ата минута. Германският национал прати топката в мрежата на резервата на лондончани Лукаш Фабиански с изключително техничен удар от двайсетина метра, влетял право в горния ляв ъгъл зад полския вратар. Томас Мюлер удвои аванса на Байерн малко преди края. Халфът се разписа с глава четири минути преди края на двубоя след центриране на Ариен Робен.

Съперниците се оттеглиха на почивка след първото полувреме при резултат 0:0. И двата тима могат горчиво да съжаляват за това, че не успяха да поведат в резултата, след като изпуснаха дузпи в своя полза. Месут Йозил бе грешникът за домакините след само осем минути игра, а Давид Алаба не бе точен в 40-ата минута. Домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като вратарят им Войчех Шчесни бе изгонен.

Домакинът Арсенал пропусна отлична възможност да открие резултата още в осмата минута на срещата. Тогава Месут Йозил спечели дузпа в полза на лондончани, след като технично преодоля Боатенг в наказателното поле и бе фаулиран от бранителя на баварците. От бялата точка обаче германският национал не успя да преодолее съотборника си в Бундестима Мануел Нойер, който спаси слабия му удар в левия ъгъл зад него.

Минута по-рано Мануел Нойер спаси вратата си от сигурен гол, след като отрази по фантастичен начин удар на Яя Саного от десетина метра. Първото положение в мача пък бе за гостите, когато Тони Кроос предизвика отлично спасяване от страна на Войчех Шчесни след техничен негов удар от границата на наказателното поле на домакините.

В средата на първото полувреме Нойер за пореден път трябваше да се намесва решително, за да спасява вратата си от гол. Алекс Окслейд-Чембърлейн се измъкна зад гърба на Давид Алаба и излезе очи в очи с вратаря, но стражът на германския национален отбор излезе предвидливо и изпревари младия англичанин до топката, за да изчисти в тъч.

Бранителят на Байерн Мюнхен Давид Алаба пропусна втора дузпа в мача, след като в 40-ата минута не успя да открие резултата от бялата точка. Нарушението за отсъждането на 11-метровия наказателен удар направи вратарят на домакините Войчех Шчесни, който събори Ариен Робен в пеналтерията. За деянието си полския национал бе изгонен с директен червен картон. От бялата точка обаче Давид Алаба стреля в дясната греда зад влезлия като смяна Лукаш Фабиански.

След почивката гостите затвориха останалия с човек по-малко свой съперник в неговата половина. Наставникът на баварците Джосеп Гуардиола също помогна за активизирането на своите възпитаници, като вкара Филип Лаам в средата на терена и пусна на негово място в отбрана Рафиня. Така в 54-ата минута Тони Кроос остана непокрит пред наказателното поле на Арсенал и с техничен удар матира Фабиански за 0:1.

След това попадение гостите наложиха още по-голяма доминация и задържаха продължително топката в половината на Арсенал без да позволяват на англичаните изобщо да стигнат до владението й. Това измори доста десетимата футболисти на лондончани и в 86-ата минута Томас Мюлер наказа за втори път английския клуб. Той бе точен с глава от по-малко от десет метра, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и от непосредствена близост разстреля Фабиански за 0:2. До края на мача гостите можеха да вкарат и трети гол, но гредата спаси Арсенал след удар на Робен.

По този начин Байерн взе солиден аванс пред съперника си в битката за последните осем. Арсенал пък не успя да се противопостави на баварската машина с човек повече, но със сигурност ще опита да поднесе изненадата в Германия, където силите ще бъдат изравнени, когато двата тима стартират с по 11 души.