СКРА Белхатов с чисто 3:0 срещу Иван Колев и Политехника

Полският гранд СКРА Белхатов продължава успешното си представяне в местната Plus Liga под ръководството на Мигел Анхел Фаласка. В мач от 21-rs кръг Политехника Варшавска (Варшава), където играе Иван Колев, не можа да се спре у дома СКРА Белхатов и отстъпи безславно у дома с 0:3 (18:25, 17:25, 16:25) пред 4200 зрители в хала "Торвар".

Иван Колев се появи в игра за домакините във втория гейм и остана на игрището и в третия гейм. той се отчете с 2 точки. Адриан Гонтариу бе най-резултатен за домакините с 8 точки.

Мариуш Влазли заби 19 точки (1 ас, 4 блока, 67% ефективност в атака) за СКРА, а Анджей Врона добави още 10 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака).

Успехът бе 16-ти за СКРА от началото на сезона и 48 точки Стефан Антига и компания са лидери в класирането с 1 точки повече пред Ресовия, който е с 1 мач по-малко.

Политехника е на 7-ма позиция с 24 точки.

ПОЛИТЕХНИКА ВАРШАВСКА (ВАРШАВА) - СКРА БЕЛХАТОВ 0:3 (18:25, 17:25, 16:25)

ПОЛИТЕХНИКА: Марчин Новак 6, Мачей Павлински 5, Юрай Затко, Артур Шалпук 7, Давид Гуня 1, Адриан Гонтариу 8 - Михал Потера-либеро (Мачей Степиен 2, Мачей Олендерек, Павел Адамайтис 3, ИВАН КОЛЕВ 2)
Старши-треньор: Якуб Беднарук
СКРА: Мариуш Влазли 19, Карол Клос 8, Факунде Конте 9, Анджей Врона 10, Николас Уриарте 1, Стефан Антига 7 - Павел Заторски-либеро (Самюел Тюия, Войчех Влодарчик 1, Йежи Маковяк)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка.