Волфсбург срази Херта в един от топ мачовете на сезона (видео)

Волфсбург сломи Херта (Берлин) с 2:1 като гост в последния мач от 21-ия кръг в Бундеслигата, с което остава в битката за място в зона "Шампионска лига". "Вълците" губеха с 0:1 след първата част, но с два гола през второто полувреме изпълниха целта си. Двубоят на "Олимпиащадион" беше един от най-атрактивните от началото на сезона в Германия, като и двата отбора не спряха да атакуват. Пер Килян Шелбред изведе домакините напред след 21 минути игра. Усилията на гостите се увенчаха с успех в 58-ата минута, когато младият защитник Робин Кнохе изстреля топката с глава в мрежата след центриране от корнер. Резервата Даниел Калигиури донесе победата за своя тим в 78-ата минута с топовен шут, който матира вратаря Томас Крафт.

Поражението е трето за Херта в последните четири кръга, с което столичани вече са осми, след като бяха задминати от Майнц 05 на Тодор Неделев.