Удинезе стигна само до точка в дуел с 6 гола (видео)

Отборите на Дженоа и Удинезе направиха зрелищно 3:3 в среща от 24-ия кръг на италианския елитен шампионат. Момчетата на Франческо Гуидолин имаха аванс от 2:0 и 3:1, но допуснаха изравняване с две попадения на Алберто Джилардино (69 и 79). Душан Баста (35), Бруно Фернандес (40) и Луис Муриел (48 - дузпа) вкараха за гостите. Освен Джила за домакините отбеляза и Муса Конате (45). Ремито оставя двата тима в средата на таблицата. Българинът Антонио Вутов не беше повикан за двубоя, като до края на сезона ще играе за дублиращия тим.

Първата част предложи цели три попадения. Гостите от "Фриули" поглеждаха спокойно към второто полувреме след два гола в 35-ата и 40-ата минути. При първото попадение защитата на домакините допусна груба грешка, Емануел Баду намери Душам Баста, който реализира. В 40-ата Бруно Фернандеш удвои аванса. Секунди преди финала на полувремето нападателят на генуезци Муса Конате запази надежди, след като скочи най-високо.

В 48-ата минута Муриел реализира за 1:3 от дузпа за спъване на Силван Видмер. В 55-ата и 57-ата тимът от Удине пропусна да увеличи преднината си. В 69-ата Алберто Джилардино върна един гол и емоциите на терена и трибуните. Десет минути по-късно нападателят вкара и второ попадение, с което изравни резултата - 3:3. След изпълнение на корнер и разбъркване Джила беше най-съобразителен. Радостта от гола му донесе жълт картон.

В 85-ата италианският стрелец беше много близо до хеттрик, но шутира над вратата след подаване от Матузалем. В 90-ата резервата Антонио ди Натале се освободи добре, но не беше прецизен при шута. В крайна сметка дуелът завърши без победител.

Снимки: Getty Images/Guliver