Левски се справи с Черноморец в слаб мач (галерия)

Отборът на Левски записа очаквана победа в последния кръг от първия етап в TESY Националната Баскетболна Лига, след като се наложи над Черноморец (Бургас) със 103:89 в един изключително слаб мач изпълнен с множество грешки и под двата коша.

Най-резултатен за столичани беше Павел Иванов с 37 точки, а Христо Захариев и Николай Върбанов добавиха съответно по 18 и 12 точки.

За Черноморец над всички беше Богдан Боев с 34 точки, като ветеранът демонстрира убийствен мерник от далечно разстояние - 7/7, а Тодор Захариев и Любен Пасков добавиха по 15 и 11 точки.

Двубоят започна равностойно, като гостите от Бургас използваха шансовете си и се задържаха близо до съперника - 22:28. През втората четвърт ситуацията не се промени особено, като баскетболисите на Левски пропиляха куп шансове да решат всичко в мача и на почивката резултатът бе само десет точки в тяхна полза - 50:40.

В първите минути след почивката момчетата на Тити Папазов вдигнаха оборотите и натрупаха преднина от 14-15 точки, но след това домакините пак се отпуснаха, а Боев продължи с наказателната акция от тройката и Черноморец стопи пасива си до пет точки. В последните 10 минути на мача умората в състава на Черноморец си каза думата - грешките в нападенията зачестиха, а в защита бургазлии спряха да играят. Домакините от Левски използваха това и се откъснаха напред, с което си подсигуриха и победата - 103:89.