Щутгарт затъва все повече (видео)

Свободното пропадане на Щутгарт към дъното на класирането продължава. Отборът на Томас Шнайдер допусна шеста поредна загуба и все още няма точка през втория полусезон. Днес "швабите" бяха разгромени с 1:4 от Хофенхайм и са само на две точки над зоната на изпадащите. Хофе пък се реваншира пред феновете си за отпадането от Волфсбург в Купата на Германия и се придвижи на 10-а позиция с 25 точки.

Два гола на Свен Шиплок и попадение на Кевин Фоланд убиха интригата. Защитникът Антонио Рюдигер намали на 1:3 четвърт час преди края, но Роберто Фирмино от дузпа затвърди успеха на Хофе. Щутгарт остана с човек по-малко в 80-ата минута, когато за втори жълт картон беше изгонен Моритц Лайтнер.

Шиплок откри още в 12-ата минута след грешка в защитата на гостите, а до почивката гредата спаси Свен Улрайх след изстрел на Сеад Салихович. Босненският национал игра много силно и беше в основата на втория гол за Хофенхайм. Перфектен негов пас изведе Фоланд зад отбраната и нападателят технично покачи на 2:0.

В 66-ата минута Фирмино изведе Шиплок, който вкара втория си гол в мача и подпечтата трите точки за домакините. Централният защитник Рюдигер върна едно попадение, но скоро след това Лайтнер остави "швабите" с 10 човека, а Фирмино имаше време да се разпише от дузпа за крайното 4:1.