Лудогорец трупа самочувствие за Лацио със здрав бой в отложен мач от "А" група (видео)

Отборът на Лудогорец записа победа с 3:0 като гост над Нефтохимик в отложен мач от 22-ия кръг на "А" група. По този начин "орлите" натрупаха допълнително самочувствие преди важния мач с Лацио, който е на 20-февруари в Рим.

Със спечелените три точки, "зелените" стъпиха на върха в класирането. Попаденията в днешната среща бяха дело на Вирджил Мисиджан (22), Христо Златински (35) и Роман Безяк (73).

Официален дебют за разградчани направи новото попълнение Йерун Луму, който се представи отлично. 18-годишният холандец се понрави с няколко прецизни отигравания и острите си набези по крилото. Треньорът на Нефтохимик Златко Янков пък изведе своя тим за първи път в мач от родния шампионат.

Още с първия съдийски сигнал възпитаниците на Стойчо Стоев се настаниха в половината на съперника и опасностите не закъсняха. Лудогорец създаде добра възможност за гол в 13-ата минута.

Луму проби по дясното крило и след като се освободи майсторски от опеката на противников играч, подаде на Жуниор Кайсара. Бразилецът стреля от добра позиция, но топката излезе в аут. В 18-ата минута Луму изпусна да се разпише след като остана под ъгъл сам срещу вратаря.

Първото попадение реализира Вирджил Мисиджан в 22-ата минута. Марселиньо отправи топовен удар, но стражът Костадин Георгиев отрази. При добавката Мисиджан бе безкомпромисен и с прецизен диагонален удар прати кълбото в мрежата.

В 35-ата минута гостите вкараха втори гол. Луму подаде към Христо Златински, който с шут от въздуха не остави шанс на Георгиев.

В самия край на първата част само светкавичната реакция на вратаря на "шейховете" спаси Нефтохимик от трето попадение. Луму проби остро по лявото крило и сложи топката на крака на Марселиньо. Бразилецът стреля без да се бави, но стражът изби.

Вторите 45 минути по нищо не се различаваха от първото полувреме. Лудогорец атакуваше, а единствената цел на Нефтохимик бе да допусне по-малко голове. В 58-ата минута Жуниор Кишада направи сериозен пропуск, след като останал сам, от няколко метра не уцели вратата.

В 68-ата минута Живко Петков можеше да върне своя отбор в мача, но пропусна да се разпише с глава от 4-5 метра.

В 73-ата минута влезлият като резерва Роман Безяк направи резултата класически. Словенецът се разписа, след като бе изведен сам срещу вратаря от Марселиньо.

Няколко минути по-късно Мичел Бургзорг пропусна от няколко метра, пращайки с глава кълбото в аут, след остро центриране на Жуниор Кайсара.

В минутите до края, срещата се доиграваше и на терена не се случи нищо интересно.