100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Тотнъм унижи Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" (видео)

Тотнъм нанесе тежка загуба на Нюкасъл в гостуването си на "Сейнт Джеймсис Парк" от междинния 26-ти кръг в Премиър лийг. Лондончани се наложиха с 4:0 и взеха важни три точки в борбата за топ 4. Емануел Адебайор вкара два от головете в 19-ата и 82-ата минута, а освен него се разписаха и Паулиньо в 54-ата минута и Насер Шадли в 88-ата минута.

Срещата започна двуостро и още в 3-ата минута Адебайор изскочи на стрелкова позиция в наказателното поле, но стреля покрай вратата. Две минути по-късно Паулиньо отправи страхотен шут от близо, който бе спасен с вещина от Тим Крул. Веднага след това и Юго Лорис трябваше да показва класа на ответната врата, като спаси изстрел на Папис Демба Сисе, който бе изскочил очи в очи срещу него.

В 19-ата минута обаче Крул развали добрите впечатления до момента като не се намеси добре при едно центриране в наказателното поле и подари топката на Адебайор, който на празна врата направи резултата 0:1. До края на полувремето Нюкасъл опита да натисне, но пропуски на Сисе и Сами Амеоби попречиха да се стигне до изравняване на резултата.

В началото на втората част обаче Тотнъм стигна и до второ попадение и отново вина за него носи и вратарят на домакините Тим Крул. Адебайор стреля от границата на наказателното поле и холандецът не успя да се намеси достатъчно добре, с което подари топката на Паулиньо, който от близо я прати във вратата - 0:2.

До края Нюкасъл даде всичко от себе си да се върне в мача, но първо в 72-ата минута Лорис направи блестящо спасяване след изстрел на Матийо Дебюши, две минути по-късно Папис Сисе с глава нацели напречната греда, а след това направи и нов пропуск от близо.

В 82-ата минута обаче Тотнъм окончателно отказа своя съперник след като Адебайор овладя една избита от вратаря топка и с прехвърлящ удар направи 0:3. В 88-ата минута пък и влезлият като смяна Насер Шадли записа името си сред голмайсторите с прекрасен изстрел от далеч за крайното 0:4.

Така Тотнъм събра актив от 50 точки и остава на 5-ото място в класирането. Нюкасъл пък остава 9-ти с 37 точки.