Бербо герой за Монако! (видео + галерия)

Димитър Бербатов класира тима си Монако за четвъртфиналите на Купата на Франция, след като отбеляза единственото попадение при победата с 1:0 като гост на Ница. Българинът се появи като резерва в средата на втората част и донесе успеха на монегаските в продълженията, след като редовните 90 минути завършиха 0:0. В 114-ата минута нападателят засече с върха на крака си едно центриране отдясно на Лукас Окампос. Младият вратар на Ница Муес Асен не успя да предвиди, че Бербатов ще стигне до топката и се метна в обратната посока.

Като цяло монегаските не направиха най-добрия си мач и могат да са доволни, че стигнаха до успеха шест минути преди да се стигне до рулетката на дузпите. Играчите на Клаудио Раниери играха повече от 70 минути с човек повече, след като в началото на второто полувреме Тимоти Колоджйешак бе изгонен. Домакините от Ница показаха добра игра в защита, след като останаха с човек по-малко, но не издържаха до края на продълженията.

През първата част Монако имаше териториално превъзходство, но така и не успя да застраши сериозно вратата на "орлетата". Монегаските пробваха няколко далечни удара, но те така и не бяха голяма заплаха за Асен.

В началото на второто полувреме Ница остана с човек по-малко, след като Тимоти Колоджйешак удари без топка Рикаро Карвальо и моментално получи червен картон. Димитър Бербатов влезе е игра в 64-ата минута на мястото на Мунир Обади и раздвижи играта на тима, въпреки че направи и някои грешки в отиграванията си. В 82-ата минута Митко имаше шанс да открие резултата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле при едно центриране от фаул, но ударът му с глава бе неточен. В последната минута на редовното време Бербатов свали по отличен начинс глава топката към Хамес Родригес, но ударът на колумбиеца бе спасен.

По време на продълженията играта се премести изцяло в половината на Ница, но чистите положения за Монако отново липсваха. Единствената по-сериозна ситуация дойде, когато Бербатов намери с отличен пас Родригес на границата наказателно поле, но ударът му отново бе спасен от Асен. Така се стигна до 114-ата минута, когато Митко донесе успеха на тима си. Това бе първи гол за Бербатов, откакто премина в тима в последния ден на трансферния прозорец. В неделя нападателят дебютира в дербито с Пари Сен Жермен, а във втория си мач днес вече донесе и важен успех на Монако.

НИЦА - МОНАКО 0:1
0:1 Бербатов (114)

НИЦА: Асен, Пюел, Женевоа, Бодмер, Колоджйешак, Менди, Абриел, Ботеак, Пие (71- Бруинс), Босети (51- Амави), Мопе (109- Брюлс)

МОНАКО: Ромеро, Елдерсон, Карвальо, Исимат-Мирен, Раджи, Кондогбия, Тулалан, Обади (64- Бербатов), Окампос, Ферейра Караско (70- Родригес), Мартиал (81- Ривиер)

ЖЪЛТИ КАРТОН: Пие (Н); Обади (М)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Колоджйешак (Н)