Левски продължава без победа в Кипър (видео)

Отборът на Левски пропусна да запише първа победа в контролите в Кипър, след като завърши 1:1 с литовския шампион Жалгирис. “Сините” водеха до 81-ата минута след гол на Даниел Димов в 28-ата минута с глава, но допуснаха поредния си гол след колективна грешка в отбрана. Точен за противника бе Швелюга с глава, а две минути по-рано завърналият се в игра Цветан Генков пропусна най-чистото положение да направи 2:0.

"Сините" излязоха с шест промени от мача с Виктория (Пилзен) в стартовите 11. Горан Блажевич, Мюлдер, Орачев, Ангелов, Миро Иванов и Макриев започнаха от първата минута срещу шампиона на Литва. Централните защитници Даниел Димов и Чмовш, Гаджев, Брю и Крумов бяха останалите титуляри, като последният игра дясно крило. Столичани имаха три загуби от трима мача в Кипър – Мордовия (1:2), Теплице (2:4) и Виктория Пилзен (0:3), а след днешното равенство остават без успех на кипърска земя.

Бранителят Даниел Димов даде преднина на българите с глава в 28-ата минута след центриране на Брю. Димитър Макриев с глава бе близо преди това до гол, а в 23-ата минута след отлично извеждащо подаване отново "синята" седмица бе на стрелкова позиция, но Виткаускас демонстрира отличен рефлекс и изби. До края на полувремето Макриев имаше още една добра възможност, а в отличен в 43-ата минута след удар отблизо на Андреоу и гредата спаси "сините".

На почивката Цветан Генков направи дебют за 2014 година, а с него в игра влезе и Боби Цонев. Хубав удар на Брю бе спасен, а в 58-ата минута за игра с ръка на Чмовш литовците поискаха дузпа. Грешка на Гаджев в 74-ата минута можеше да доведе до изравнителен гол, но Андреоу стреля покрай гредата. Генков направи невероятен пропуск с глава в 78-ата минута. Нападателят бе намерен от Боби Цонев на няколко метра от врата, но стреля в аут.

При следващата атака на литовците Швелюга изравни, след като бе оставен непокрит в близост до вратата и с глава прати топката в мрежата за крайното 1:1.
Двубоят днес в Ормидия бе изгледан лично от Иво Тонев, който пристигна от България за срещата. На 15-и Левски излиза срещу Урал в последен мач от подготовката в Ларнака.

ЛЕВСКИ - ЖАЛГИРИС 1:1

1:0 Д.Димов (28)
1:1 Швелюга (81)