Четири от четири: Лудогорец с впечатляващ обрат срещу руснаци (видео)

Лудогорец завърши по впечатляващ начин втория си подготвителен лагер в Испания, след като обърнаха от 0:2 до 3:2 шестия в руското първенство ФК Краснодар. Руснаците поведоха с попадения на Вандерсон и Жоазиньо от дузпа до 12-та минута, но с голове на Марселиньо и Златински орлите изравниха още до почивката. През втората част Безяк вкара и осигури успеха на българския шампион.

Срещата започна с два далечни изстрела на руснаците, които Чворович без проблем улови. Разградчани отговориха с опасна контраатака отляво, която завърши с добро връщане на Мисиджан към Марселиньо, но шутът на бразилеца бе блокиран.

Резултатът бе открит от Вандерсон, който в 11-та минута излезе очи в очи с Чворович и след шут в близкия ъгъл, реализира. Минута по-късно Жоазиньо покачи на 2:0 за Краснодар след точно изпълнение на дузпа.

След двете бързи попадения Лудогорец се активизира и в 25-та минута намали резултата на 1:2. Добра атака отляво завърши с пробив и добър пас на Мисиджан към Марселиньо. Бразилецът стреля без забавяне от границата на наказателното поле и топката се спря в мрежата на руснаците.

В 37-та минута Златински изравни след фамозно изпълнение на пряк свободен удар.

Секунди по-късно орлите бяха близо до пълен обрат, но първо шут на Златински бе избит в корнер, а след неговото изпълнение Моци остана непокрит на два метра пред голлинията, но изстрелът му с глава като по чудо не намери целта.

След края на първата част двата отбора се скупчиха в центъра на терена, за да се разправят, но страстите бързо бяха охладени.

Второто полувреме започна с превъзходство на Лудогорец. Орлите пробваха на два пъти да поразят целта след удари от средна дистанция, но не успяха. В 51-та минута Златински отново опита да изненада руския вратар след изстрел от фаул, но не уцели вратата.

В 58-та минута Ернандес и Александров разиграха добре топката пред наказателното поле на Краснодар, вторият стреля по земя, но след рикошет топката излезе в корнер.

В ответната атака руснаците като по чудо не вкараха гол. Резервата Гоу, намиращ се фронтално срещу вратата, стреля от 8-9 метра, но Моци спря топката на голлинията и притичалият Чворович я улови.

В 68-та минута Ари излъга Чворович и подаде към Гоу, който стреля, но Моци за втори път спря негов шут на голлинията.

Пропуските на руския тим бяха наказани в 80-та минута. Тогава Лудогорец организира бърза контраатака, топката достигна до Платини, който с великолепен пас изведе Безяк сам срещу вратаря и словенецът без проблем реализира за пълния обрат - 3:2 за Лудогорец.

Три минути по-късно пред Платини се откри добра възможност за стрелба, но шутът на бразилеца от границата на наказателното поле бе твърде слаб и стражът на руснаците без проблем спаси.

Така Лудогорец завърши с четири победи от четири мача подготвителния лагер в Испания. Там орлите надиграха полския Корона (3:0), лидера в чешкото първенство Спарта (Прага) с 1:0, лидера в руския шампионат Локомотив (Москва) с 2:1 и днешния си съперник Краснодар (3:2).

ЛУДОГОРЕЦ - КРАСНОДАР 3:2