Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Син кошмар в Кипър (видео)

Третата проверка на Левски в Кипър се превърна в истински кошмар за 26-кратните шампиони на България. “Сините” отново загубиха с разлика, като този път поражението бе и най-тежко - с 0:3 от шампиона на Чехия Виктория (Пилзен).

Най-лошото от този мач за столичани е тежката травма на Антон Огнянов, който във втората минута бе откаран по спешност в болницата със скъсани връзки на левия глезен и съмнения за външна фрактура. Реферът пък дори не показа картон на Вагнер, който извърши нарушението и след това допълнително изнерви до краен предел българите. Първо зачете нередовен гол, тъй като в 12-ата минута Бакош спря топката с ръка преди да открие, а след това на два пъти за игра с ръка в наказателното поле на чехите не бе отсъдена дузпа.

Дуриш в 23-ата и Вагнер в 49-ата направиха резултата класически след добри атаки на 1/16-финалиста в Лига Европа.

Гредата веднъж спря удар на Кевин Брю, а после отново той, Макриев и Илия Димитров пропуснаха добри възможности.

Тимът от Пилзен бе доста груб на моменти подобно на контролата през 2011 година, когато Гара Дембеле и Виктор Бистрон бяха на път да се сбият.

Резултатът не отговаря на показаното на терена, но все пак по-добрият тим победи. Проблемите в защита обаче трябва вече доста да стреснат Антони Здравков, тъй като тима му и в най-добрия си мач допусна три попадения.

Както вчера ви съобщихме, четирима от новите играчи на "сините" - Валери Божинов, Антон Огнянов, Пламен Крумов и Павел Чмовш, бяха титуляри. Единствено Аймен Белаид не взе участие. Освен тях в състава се завърна Владимир Гаджев, който бе капитан и действа заедно с Борислав Цонев и Кевин Брю в халфовата линия на схемата 4-2-3-1. Останалите в състава бяха Пламен Илиев, Даниел Димов, Орлин Старокин и Ларсен Туре. Това е третата проверка на столичани в Кипър, които досега записаха две поражения с 1:2 от Мордовия и 2:4 от Теплице.

Мачът започна кошмарно и още във 2-ата минута Огнянов получи ужасяваща контузия. След грубо влизане на Вагнер българският играч обърна много лошо своя глезен. Той бе изнесен от терена с неестествно деформиран ляв глезен и веднага бе закаран към най-близката болница. Изненадващо футболистът на чехите не получи дори жълт картон.

Тази игрова ситуация очевидно разстрои играта на "сините". Въпреки това те стигнаха до попадение в 10-ата минута, дело на Божинов, но то не бе зачетено. Съдията се прояви още веднъж три минути по-късно, когато след центриране в наказателното поле Бакош си спря топката с ръка и вкара във вратата на Пламен Илиев. Сигнал не последва и Виктория поведе с 1:0.

В 26-ата минута "синята" отбрана увисна отново и Дуриш се разписа за втори път след пробив и подаване отдясно на Хорава. Четири минути по-късно Даниел Димов сбърка, но слаб удар на Вагнер бе уловен от Илиев.

В 32-ата минута Мирослав Иванов отправи силен удар от фаул, но Болек спаси. В самия край на редовното време на първата част страхотен изстрел на Кевин Брю разтресе десния страничен стълб на чешката врата.

Второто полувреме започна с ново неразбирателство между Чмовш и Димов, от което се възползва Вагнер, за да направи преднината на чешкия шампион класическа. В 52-ата минута бранител на Виктория спря с ръка топката непосредствено пред голлинията, но дузпа не бе отсъдена. Футболистите на Левски наобиколиха съдията, но той остана безмълвен.

В 72-ата минута втора игра с ръка в наказателното поле на чешкия тим не бе санкционирана. Малко преди това Крумов нахлу на скорост в наказателното поле, но се препъна в топката и загуби равновесие.

Шест минути преди края Димитър Макриев пропиля отлична възможност за почетен гол, а след него стреля и Илия Димитров, но кълбото бе изчистено от защитник на чехите точно пред голлинията. В 90-ата минута Дъстли Мюлдер проби по дясното крило и сервира топката на Макриев, но таранът стреля слабо и отново не успя да вкара.

ЛЕВСКИ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 0:3

0:1 Бакош (13)
0:2 Дуриш (26)
0:3 Вагнер (49)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Пламен Илиев, Пламен Крумов (73-Владислав Мисяк), Павел Чмовш, Даниел Димов (83-Пламен Димов), Орлин Старокин (70-Мики Орачев), Владимир Гаджев (70-Радослав Цонев) Кевин Брю (75-Илия Димитров), Борислав Цонев (60-Димитър Макриев), Ларсен Туре , Антон Огнянов (2-Мирослав Иванов/60-Дъстли Мюлдер), Валери Божинов (70-Станислав Ангелов)

ВИКТОРИЯ (4-4-2): Болек, Резник, Чишовски, Хейда, Лимберски, Щипек, Хорват, Хорава, Дуриш, Бакос, Вагнер (Павлик, Текл, Петержела, Веселинович, Прохазка, Колар)