Бербо дебютира за Монако с равенство в голямото дерби (видео)

Димитър Бербатов изигра първите си минути като футболист на Монако по време на равенството 1:1 с Пари Сен Жермен от 24-ия кръг на Лига 1. Българинът се появи в игра като резерва в 64-ата минута на мястото на Валер Жермен. Докато бе на терена, Митко показа няколко технични отигравания, но не успя да излезе на чиста позиция за гол.

Автор на голa за парижани бе Хавиер Пасторе в осмата минута, докато за домакините попадението бе автогол на капитана Тиаго Силва 16 минути преди края на мача. Като цяло двубоят бе равностоен - без многобройни чисти положения за гол и логично двата тима поделят точките.

Клаудио Раниери заложи на схема 4-4-2. На вратата бе Даниел Субашич, а пред него централна двойка бранители бяха ветераните Рикардо Карвальо и Ерик Абидал. Вляво традиционно бе Лайвин Курзава, а вдясно Фабиньо. Вътрешни халфове бяха Жоао Моутиньо и Жереми Тулалан, а по крилата Хамес Родригес и Лукас Окампос подпомагаха нападателите Жермен и Ривиер.

Парижани излязоха с офанзивна схема с трима атакуващи футболисти - Златан Ибрахимович бе активно подпомаган от Хавиер Пасторе и Лукас Моура. В халфовата линия оперираха Тиаго Мота, Блес Матюиди и Марко Верати, докато Йоан Кабай бе оставен на пейката. В защита Тиаго Силва и Алекс бяха централна двойка бранители, а по бековете - Максуел отляво и Грегори ван дер Вийл отдясно. На вратата традиционно - Салваторе Сиригу.

Резултатът бе открит от гостите още в осмата минута, когато при едно изпълнение на корнер Алекс успя да отклони топката с глава към Пасторе на задната греда, който от един метър откри.

В следващите минути домакините имаха няколко положения за изравняване, но на два пъти Ривиер пропусна. До края на полувремето и двата тима атакуваха, но до много чисти положения за гол пред една от двете врати не се стигна.

В 56-ата минута Ибрахимович бе близо до удвояване на резултата, но ударът му от фаул бе избит от Субашич в корнер. Малко по-късно грешка на Сиригу можеше да коства изравняването на резултата. Вратарят на ПСЖ не успя да улови една тупнала топка на границата на малкото наказателно поле, но впоследствие се поправи преди Ривиер да успее да играе с нея.

В 64-ата минута Бербатов влезе на терена на мястото на Жермен и веднага показа няколко красиви отигравания, които бяха повторени няколко пъти от режисьора на телевизионното предаване.

В 74-ата минута резултатът бе изравнен. Фабиньо получи топката по дясното крило и центрира по земя към Ривиер. Кълбото обаче се отклони от шпагата на Тиаго Силва и заблуди Сиригу, за да влезе в мрежата му.

В последните минути на мача двата тима имаха по едно много чисто положение за гол. Първо Фабиньо излезе на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле, но ударът му бе избит от Сиригу. В ответната атака Ибрахимович се озова в наказателното поле и и стреля, но Субашич изби. Топката стигна до Ерик Абидал, който обаче не я изчисти, а реши да показва техника в наказателното поле, което едва не костваше загубата на тима му, но до гол не се стигна.

По този начин преднината на Пари Сен Жермен на върха на класирането на френския шампионат от пет точки остава. ПСЖ са с 55, докато Монако с 50. Третият Лил е с 44, така че днешните съперници остават единствените претенденти за титлата на страната.